Skocz do zawartości

[Awaryjne Hamowanie z ABS] Klamka Do Spodu vs Progresywnie.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, jonaszko napisał:
8 godzin temu, Damian85 napisał:
Raczej tylko przodem.

Nie będzie też wtedy podnosić tylu.

Jonaszko, jak Ty czasem coś pindolniesz! ; )

w MotoGP hamuja przodem, tyłem, nogami i kaskiem, a tyły im i tak lecą do góry.

Uważam, że więcej da Ci odpowiednia pozycja na moto i NIE-opieranie się o kierownicę.

Tylny hamulec spowalnia rozprężanie się tylnego amortyzatora, ale jak masz dobre heble i opony z przodu, to tył Ci poleci, szczególnie na sportach.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonaszko, jak Ty czasem coś pindolniesz! ; )
w MotoGP hamuja przodem, tyłem, nogami i kaskiem, a tyły im i tak lecą do góry.
Uważam, że więcej da Ci odpowiednia pozycja na moto i NIE-opieranie się o kierownicę.
Tylny hamulec spowalnia rozprężanie się tylnego amortyzatora, ale jak masz dobre heble i opony z przodu, to tył Ci poleci, szczególnie na sportach.
Damian, jak Ty pie**olisz. Przeczytałeś coś i zawieszeniu i uczepiłeś się tego jak pijany płota. Otóż, załóżmy, że to zawieszenie jest perfekcyjnie zestrojone. Dohamowanie tyłem zapraszam biegnie podnoszeniu... tyłu. Nie pisze tego z internetu czy innych uczonych ksiąg tylko własnego, wieloletniego doświadczenia, na dużej ilości Moto, których nazw nie potrafiłbys nawet wymienić z pamięci

Wysłane z mojego Infinix X666B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jonaszko napisał:

1. W motocyklu, gdzie nie masz ABS ani Duala, hamuje się oboma.

2. Nie będzie też wtedy podnosić tylu.

Buhahahahhahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahha

1. Gdzie to stoi napisane, ze hamuje sie uzywajac przedniego i tylnego hamulca ? Domyslam sie, ze samym tylnym nie mozna, tak samo jak nie mozna samym porzednim !  🤣

Rozgranicz prosze hamowanie awaryjne od normalnego czy dohamowywania. Od lat stosuje tylko przedni, tylny naciiskam gdy zmusza mnie do tego sytuacja, a, ze z regoly wiem co bedzie wiec nie jestem zmuszony uzywac tylu. " K " jest dosc specyficznym moturem i tylny hamulec jest tak slyby, ze szkoda gadac.

2. Kwestia tego, jak mocno docisniesz  klamke przedniego hamulca. No czyba, ze bujasz sie jakimis starymi ( przed 2013 rokiem produkcji ) to wtedy fakt, tyl w HD hamuje z regoly lepiej niz przod, ktory hamuje mniej wiecej jak hamulec bebnowy 🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że masz problem z pisaniem ale, że z czytaniem też? Pokaż, gdzie napisałem, że chodzi mi o K? Doczytaj też. Piszę o Dohamowaniu. Gdzie rozgraniczam do roku i po? Jeździłem wszystkimi K i wszystkie że wspomaganiem elektrycznym mają brzytwa hamulec tylny, zresztą zespolony z przednim. Czym ty K.. a jeździsz? Taczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jonaszko napisał:

Wiem że masz problem z pisaniem ale, że z czytaniem też? Pokaż, gdzie napisałem, że chodzi mi o K? Doczytaj też. Piszę o Dohamowaniu. Gdzie rozgraniczam do roku i po? Jeździłem wszystkimi K i wszystkie że wspomaganiem elektrycznym mają brzytwa hamulec tylny, zresztą zespolony z przednim. Czym ty K.. a jeździsz? Taczkami?

No moze najpierw sam poczytaj az dojdziesz do sensu mojego przekazu. Dopisek o " K " jest na marginesie. Chodzi o to co napisales o hamowanu obydwoma hamulcami

" K " z roku od roku 2004 / 2005 nie ma jakiegokolwiek zespolonego tylnego hamulca Modele po liftingu od 2007 zreszta tez nie maja. 

Co do wspomagania elektrycznego, to owszem, wrazenie robi ale lepszy nie jest.

WIesz, ja taki yebaka teoretyk jestem 🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze najpierw sam poczytaj az dojdziesz do sensu mojego przekazu. Dopisek o " K " jest na marginesie. Chodzi o to co napisales o hamowanu obydwoma hamulcami
" K " z roku od roku 2004 / 2005 nie ma jakiegokolwiek zespolonego tylnego hamulca Modele po liftingu od 2007 zreszta tez nie maja. 
Co do wspomagania elektrycznego, to owszem, wrazenie robi ale lepszy nie jest.
WIesz, ja taki yebaka teoretyk jestem 
 

Ze teoretyk to wiedzą wszyscy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze najpierw sam poczytaj az dojdziesz do sensu mojego przekazu. Dopisek o " K " jest na marginesie. Chodzi o to co napisales o hamowanu obydwoma hamulcami
" K " z roku od roku 2004 / 2005 nie ma jakiegokolwiek zespolonego tylnego hamulca Modele po liftingu od 2007 zreszta tez nie maja. 
Co do wspomagania elektrycznego, to owszem, wrazenie robi ale lepszy nie jest.
WIesz, ja taki yebaka teoretyk jestem 
 


Przestań, bez przeady, widziałem jak te zakręty pokonujesz gdzieś tam w DE ………. dajesz rade, bezpiecznie, wolno wiec hamulce niepotrzebne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Jezu Damian, ile można pierdzielić na FM o hamulcach i ABSie …….. no jest, hamuje i tyle.

Ja nie wiem co to bedzie jak zima przyjdzie emoji1787.png

Klaudi, zimą to Misie idą spać i jest cisza! ; )

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 18:16, KLAUDIUSZ napisał:


Przestań, bez przeady, widziałem jak te zakręty pokonujesz gdzieś tam w DE ………. dajesz rade, bezpiecznie, wolno wiec hamulce niepotrzebne emoji1787.pngemoji2957.png
 

Kliod, zaproszenie do Harz'u bylo na forum nie raz nie dwa, Tobie dawalem je kilkukrotnie, nie skorzystales, podobnie jaki inni miszczowie.

 

Widzisz, ja przynajmniej mam filmy ktore sa ogolnie dostepne, Twoich jakos nie widzialem, moze i lepiej, bo nie musisz sie sam osmieszac.

P.S. I na tych filmach przednia opona zostala wielokrotnie pozamykana, tak samo jak i przerysowane zostaly podnozki, wiec mysle,ze mimo Twojej krytyki tak zle nie bylo 🤣 Wiec o co chodzi. Kumam,pewno tak jak i u mnie z przekory !  🤣

 

🙂

W dniu 13.10.2023 o 22:20, KLAUDIUSZ napisał:


No to Dobranoc ……. inni latają ha ha ha
 

Zacytuje klasyka :

 

- A taaaaaaak !

A filmiki z ich rozjebän masz na YT !  Pozniej juz tak nie koacza ! 🤣

 

:)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...