Skocz do zawartości

[Awaryjne Hamowanie z ABS] Klamka Do Spodu vs Progresywnie.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

Mordeczko, jak widze Cieżarówke na podporządkowanej to juz hamuje lekko i juz dawno zbiłem 1-2 biegi

Z 6-stki zbiłeś na czwórkę, zwalniasz z 2500 km/h do 70 km/h, kierowca ciężarówki wygląda, jakby Cię zobaczył. Stoi.
Nagle zza ciężarówki wprost przed Ciebie bokiem wyskakuje pryszczaty sk***ysyn w BMW E36 - skąd się wziął? Tego nikt nie wie.

Widzisz, że nie dasz rady wyhamować, chcesz jedynie zredukować prędkość, aby mniej bolało.

Jak myślisz, czy podczas hamowania awaryjnego będziesz miał czas na zbijanie biegów?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 6-stki zbiłeś na czwórkę, zwalniasz z 2500 km/h do 70 km/h, kierowca ciężarówki wygląda, jakby Cię zobaczył. Stoi.
Nagle zza ciężarówki wprost przed Ciebie bokiem wyskakuje pryszczaty sk***ysyn w BMW E36 - skąd się wziął? Tego nikt nie wie.
Widzisz, że nie dasz rady wyhamować, chcesz jedynie zredukować prędkość, aby mniej bolało.
Jak myślisz, czy podczas hamowania awaryjnego będziesz miał czas na zbijanie biegów?

Ale jak wyskakuje przyszczaty w BMW E36 to Ja juz mam zbite biegi …….

No a jakby zza cieżarówki wyłnił sie karawan wielbłądów, co bym zrobił? Hmmmmm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Buber napisał:

Nt polecenia pompy to nie wiem, ale bez zapłonu hamulec po prostu nie działa. Nie próbujcie zjeżdżać z jakiejkolwiek górki z wyłączonym zapłonem, jak to można zrobić w wielu innych moto. Zgadnijcie skąd wiem 😄 

Jak bak nie był malowany, to powinna być naklejka z ostrzeżeniem. Naciskane hamulca bez włączonego zapłonu, prowadzi do uszkodzenia pompy i przestrzegam jeszcze raz przed tym. Szczególnie czuła jest sekcja od nożnego. Tam nawet mocniejsze naciśnięcie przy włączonym zapłonie, potrafi uszkodzić , mówiąc umownie, modulator. To była i jest najwieksza wada tych pomp razem z pilnowaniem wymiany płynu. Jak się tam dostanie woda a dostanie jeżeli plyn nie bedzie wymieniany, to uratowanie tego agregatu wynosi procent bliski zeru. Osobiscie znam tylko jedną osobę w Pl, która może ale nie konicznie, podjąć wtedy naprawy.

8 godzin temu, Damian85 napisał:

Tu jest tak, że jak wciśniesz tył, to tylko sam tył hamuje, a jak przód, to hamuje przód i tył.

Fakt. Ten typ tak ma. Nie trzeba wcale uzywać hamulca nożnego i nie powinno się w tym modelu. Patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jonaszko napisał:Fakt. Ten typ tak ma. Nie trzeba wcale uzywać hamulca nożnego i nie powinno się w tym modelu. Patrz wyżej.

Tylny tylko do wolnych manewrów, nic więcej.

4 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ale jak wyskakuje przyszczaty w BMW E36 to Ja juz mam zbite biegi ……. emoji1787.png

Ty pryszczatego widzisz już kilometr wcześniej i dokładnie znasz jego zamiary!

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 10:18, Damian85 napisał:

Klaudi, a powiedz Ty mnie, gdzie tył hamuje jako główny hamulec, albo gdzie sam tył hamuje choć trochę sensownie? : )

Jest " kilka " cruser'akow, gdzie tyl hamuje lepiej niz przod, w weikszosci przypadkow ich nazwa zaczyna sie od literek HD 🤣

 

W dniu 12.07.2023 o 10:40, KLAUDIUSZ napisał:

Pierwsza zasada, przodem lekko mozna hamować ale jak już mocniej wspomagasz się tyłem, no do tego jeszcze dochodzi zbijanie biegów i hamowanie silnikiem …… no ale to już dla wprawionych emoji106.png

Klod,

umowmy sie, ze jezeli masz jeszcze czas na zbijanie biegow to

1. Nigdy nie hamowales awaryjnie ! 

2. Jezeli jest czas, na zbijanie biegow, to napewno nie jest to juz hamowanei awaryjne !

I proponuje Ci nie komentwac tej wypowiedzi, bo po jej rozlozeniu na czynniki pierwsze bedziesz stal jak zmoczony zimna woda pudel  🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod,
umowmy sie, ze jezeli masz jeszcze czas na zbijanie biegow to
1. Nigdy nie hamowales awaryjnie ! 
2. Jezeli jest czas, na zbijanie biegow, to napewno nie jest to juz hamowanei awaryjne !zmoczony woda pudel  
I proponuje Ci nie komentwac tej wypowiedzi, bo po jej rozlozeniu na czynniki pierwsze bedziesz stal jak zmoczony zimna woda pudel  
 


Ile razy leżałeś na Moto?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:


Ile razy leżałeś na Moto?
 

 A Ty ? 

 

🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ks-rider napisał:

Klod,

umowmy sie, ze jezeli masz jeszcze czas na zbijanie biegow to

1. Nigdy nie hamowales awaryjnie ! 

Z tą wypowiedzią się zgadzam kompletnie. 

@ks-rider ma tutaj bardzo jasny przekaz. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wypowiedzią się zgadzam kompletnie. 
[mention=15744]ks-rider[/mention] ma tutaj bardzo jasny przekaz. 

Nie no on Instruktor jazdy autem ….. na Moto mu za dobrze nie idzie

Żarcik oczywiście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:


Nie no on Instruktor jazdy autem ….. na Moto mu za dobrze nie idzie emoji1787.pngemoji106.png

Żarcik oczywiście

 

Klod, ta rozesmiana mordka pod Twoim postem jest odemnie  🤣

Fakt, nie idzie tak jak kiedys, a z drugiego punktu widzenia, to moze i nawet lepiej, bo nie musze nic juz udowadnac  🤣

Wicej poznijj, bo wasnie przyszedl moj motocyklowy kursant !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...