Skocz do zawartości

Wydech aprilia sr 50


Norbert07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to forum motocyklowe ,ale jest to moja pierwsza maszyna i chciał bym coś w niej poszperać a konkretniej jak na razie zmienić wydech .

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakie by do niego pasowały zastanawiam się nad Leo Vince TT może czymś od Gianelli, Yasuni albo Technigasem chciał bym żeby brzmiało dobrze i dawało wystarczająco dużo mocy i nie było jakimś typowym chińskim szrotem z góry dziękuję LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym wydechem cudów nie zdziałasz jeśli chodzi o moc. Pod wydech z dyfuzorem musisz zestroić całą resztę. Akcesoryjny wariator, zestaw rolek żeby dobrać właściwą gramaturę, twardsza sprężyna sprzęgła i sprężynki szczęk sprzęgłowych aby po strojeniu był lepszy start. Żeby były efekty silnik i cała reszta musi być w bardzo dobrym stanie (w szczególności gaźnik i zawór membranowy).

Jakieś 15 lat temu bawiłem się w takie coś w Aprilii SR50 LC z silnikiem Morini. Bez ruszania silnika udało się wystroić ją na prędkość ponad 100 km/h i dość dobre przyspieszenie. Ale to silnik chłodzony cieczą, jedna z najmocniejszych 50 ccm na rynku (a może i najmocniejsza). Jak masz zwykłą SR chłodzoną powietrzem to za dużo tam nie osiągniesz. Po takich modyfikacjach przy mocnym odkręcaniu manetki spalanie na poziomie 7 litrów, miej to na uwadze 🙂

DSCF2416.jpg DSCF2419.jpg DSCF2704.jpg 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...