Skocz do zawartości

Problem z Yamaha wr 400 98r - brak oleju w ramie i na bagnecie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z olejem w silniku.

Nie widać oleju na bagnecie, chociaż wlane jest trochę więcej niż nakazuje serwisówka. Na dodatek zauważyłem też, że przy wymianie oleju ( wymieniałem dwa razy bo nie dawało mi to spokoju i myślałem że może gdzieś coś zrobiłem źle ) nie leci olej ze spustu w ramie. Cały olej zleciał z sputu spod silnika, jakby cały olej spływał do komory silnikowej od razu. Przyznam, że wcześniej nie było takiego problemu, zawsze miałem olej na bagnecie, z ramy też zawsze coś wyleciało, a teraz susza. Czy ktoś umiałby mi to wytłumaczyć co by trzeba było wymienić albo od czego zacząć albo co może być przyczyną.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przewalac się powinien olej, ale byc może jest tam jakis zawór ( nie pamietam jak to w Yamasze zrobiono), który powinien utrzymywac w zbiorniku oleju- czyli przedniej części ramy, olej poleciał i nabombował do silnika, lub padła sekcja i nie podaje oleju z silnika do zbiornika...Ja to zajrzałbym co się dzieje, i czy pompa oleju nie ma jakiś uszkodzeń lub zuzycia, serwisowki są w internecie...

 

https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/yamaha/wr400f/instrukcja?p=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na próbę spróbowałbym po delikatnym zagrzaniu dolać oleju by było znac na miarce i wtedy jeszcze raz zajrzec i czy olej się tam przewala, ostatnio robiłem SR 400 wg. serwisówki napisane 2,1 litra oleju,ja wlałem 2,8 dopiero bylo widać ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...