Skocz do zawartości

Uzupełnienie płynu chłodniczego


max650
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pacjent to skuter,  Yamaha X-Max 400 (singiel 400ccm taki jak w Yamaha Majesty 400).

Wiem, że pytanie kompletnie amatorskie, ale nigdzie nie mogę znaleźć w necie odpowiedzi.

Zauważyłem, że poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym jest w okolicy minimum.

Chciałbym uzupełnić ten płyn, na oko pewnie ok 100-150ml (cały zbiorniczek ma ok 300ml).

1. Czy wystarczy dolać te 100ml płynu do zbiorniczka, jak w samochodzie, czy też należy potem odpowietrzyć układ? (co wiąże się z rozebraniem wielu plastików, żeby dotrzeć do śruby odpowietrzającej, czego wolałbym uniknąć:) W samochodzie korek płynu ma jakiś system odpowietrzający, a tu nie wiem.

2. I drugie pytanie. Czy można dolać typowego płynu samochodowego na bazie glikolu monoetylowego , czy szukać specjalnego płynu motocyklowego? (Obcenie jest jakiś żółty, wcześniej skuter był serwisowany w ASO Yamaha)

Pozdrawiam.

Paweł

 

Edytowane przez max650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dolewasz płyn, nic nie musisz odpowietrzać. Byle był takiego samego koloru. Jedynie pamiętaj żeby wlać płyn a nie koncentrat no i nie wlej przypadkiem żadnych G12 czy tam G13 bo mogą puścić uszczelnienia, przerabiałem to na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, max650 napisał:

to skoro ma być w tym samym kolorze, to kupię żółty , dedykowany do motocykli:)

Akurat z kolorem rozchodzi się o to, że jak wlejesz inny kolor to zrobi Ci się brunatna breja bo nastąpi zmieszanie kolorów. Trochę ciężko będzie wtedy dostrzec ewentualne zmieszanie płynu z olejem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...