Jump to content

Recommended Posts

posiadam motocykl, który przeszedł mały upadek, w wyniku którego uszkodziły się owiewki przednie.
Wszystkie elementy motocykla zostały naprawione za wyjątkiem owiewek przednich. 
W chwili obecnej motocykl nie posiada owiewek przednich. 
Pytanie brzmi czy motocykl bez owiewek może przejść badanie okresowe pozytywnie. 
W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia nie ma wzmianki o owiewkach. Czy to oznacza że nie podlegają one weryfikacji podczas badania?
Pozdrawiam,
Maciej

Link to comment
Share on other sites

może ... ale nie musi.

jeżeli na zewnątrz będą wystawały jakieś ostre krawędzie (stelaż bez owiewki może być bardziej niebezpieczny w przypadku kolizji) to jak najbardziej diagnosta ma podstawę aby nie podbić przeglądu

natomiast nie będzie żadnego problemu jeżeli np. przerobisz starego bandita z wersji S na N - nikt się nie kapnie

co podlega weryfikacji podczas badania technicznego możesz zweryfikować w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach - polecam w szczególności § 2. 1. 3) g)

Link to comment
Share on other sites

Zamiast pytać na forum (bo każdy diagnosta może mieć inne zdanie )  podjedź do dwóch , trzech stacji  i zapytaj bezpośrednio diagnostę

tam gdzie ci odpowiedzą że przejdzie jedź i załatw

 

Edited by kiler
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...