Jump to content

Ktm sx 85 problem


Recommended Posts

Mam pewien problem z moim ktm SX 85. Wczoraj zmieniłem płyn do sprzęgła i odpaliłem motor. Normalnie chodził i wszystko było ok. Dziś rano gdy chciałem odpalić motor to mimo wielu prób (czyszczenie świecy itp) udało mi się zapalić go 2-3 razy gdzie motor gasł po kilku sekundach. Nie mam pojęcia co się stało. Proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

My też nie mamy pojęcia, ale prawdopodobnie się zepsuł.

Aby coś pomóc potrzeba więcej informacji. Czy jest iskra na świecy? Jak wygląda świeca? Czy jest sucha, mokra, jaki kolor izolatora świecy? Jaka jest przerwa między elektrodami świecy? Czy jest paliwo w zbiorniku? Czy jest drożny kranik paliwa? Jeśli ma kranik podciśnieniowy to czy nie spadł wężyk podciśnienia, czy nie jest gdzieś dziurawy?

Link to comment
Share on other sites

Iskra jest, świeca po wyciągnięciu jest zalana/mokra, zbiornik jest pełen i jest napewno drożny. Nie rozumiem jakim cudem zepsuł się stojąc w miejscu

Link to comment
Share on other sites

Czyli za bogata mieszanka. Może zapchany filtr powietrza. Czasem będzie łatwiej zapalić przy zdjętym filtrze powietrza. Warto też wymienić świecę na nową. Mógł się też uszkodzić zaworek iglicowy w gaźniku. Czyli warto sprawdzić poziom paliwa w komorze pływakowej.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję rozrzedzić mieszkankę i przeczyszę filtr powietrza. Świeca jest prawnie nowa. Zrobiłem na niej 2 wyjazdy i nie wygląda na zużytą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...