Jump to content

Yamaha mt 125 z 2017 - słaba na 5 biegu


Recommended Posts

Witam, pacjent yamaha Mt 125 2017 ,z tego co wiadomo bliźniaczy silnik jak w yzf-r 125. Problem polega na tym ,że na 5 biegu moto wkręca się tylko do 8 tys obrotów. Prędkość maksymalna przez to zmniejszyła się z ok 115 do 100 a spalanie wzrosło z 2,2 do 2,9. Wcześniej motocykl działał okej. Prócz tego niema żadnych innych objawów. Po podłączeniu texy i skasowaniu błędów gdzie wcześniej wyświetlał się błąd od tps oraz czujnika przechylenia,chęci juz się nie pali. Więcej zbytnio nic nie grzebane ale wkrótce zostaną sprawdzone luzy zaworowe i kilka drobniejszych rzeczy. Błędy jak narazie nie wyskakują znowu. Czy ktoś miał podobny przypadek ? Chodzi mi po głowie uszkodzony moduł. Jeżeli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia do chętnie wysłucham.

Link to comment
Share on other sites

Brudny filtr powietrza mogl spowodowac taka zmiane, nie ma to zadnego zwiazku z modulem. Ogolnie motur potrzebuje pewnie obslugi, ktorej dotychczasowi wlasciciele mu nie dostarczyli.

Link to comment
Share on other sites

Ale to się dzieje cały czas tylko i wyłącznie na 5tym biegu... filtr sprawdze temu chłopakowi przy okazji luzów zaworowych, z tego co wiem wymieniany był dosyć niedawno. Obsługe co masz na myśli prócz podstawowego serwisu jak np olej z filtrem?

Link to comment
Share on other sites

Motocykl nie mój tylko takiego chłopaszka.. dziwi mnie to, że motocykl ma tylko na piątce.. Luzy oczywiście sprawdzę i filtry ale wątpie, że to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...