Skocz do zawartości

wsk z bakiem od shl


Agulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W przyszlym roku bede kupować WSK 125.Jest nie duża wiec gabarytowo jest mi dopasowana.niestety jest w niej coś co mi sie nie podoba:baniasty zbiornik na bezynę.Poszukuje od jakiegoś czasu zbiornika który wyglada jak mniejsza kopia od Junaka.Wydaje mi sie ze może byc to zbiornik od SHL M04.widzialam go tylko na zdjęciu wiec moze mam takie wrazenie?

P.S wiem wiem polskich motocykli sie nio przerabia ale sa ludzie którzy nawet Junaka przerabiają :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Psychodrom

Faktycznie zbiorniki od SKL sa ladniejsze ale bedziesz mial problem z montazem. Zbiornik od WSK montujesz przez nalozenie go na uchwyty po bokach ramy. Zbiornik od SHL niema takich uchwytow tylko cos w rodzaju "bolca", ktory wpycha sie w srodek ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
P.S wiem wiem polskich motocykli sie nio przerabia ale sa ludzie którzy nawet Junaka przerabiają :banghead:

 

Jak to sie nie przerabia??? Przerabia się wszystko byle ze smakiem i najlepiej z duchem epoki.

 

A co do baku od SHL to faktycznie może być problem z mocowaniami. O ile się nie mylę jest on mocowany na centralną śrubę. Więc albo przerabiasz mocowania przy ramie, albo bawisz się w dospawanie uchwytów do baku od spodu, ale to może być ryzykowne i trzeba to naprawdę bardzo ostroznie spawać, opary benzyny, które znajdują sie w baku bardzo łatwo się zapalają i wybuchają.

 

W przypadku spawania baku najlepiej go zalać wodą. I spawac na tyle delikatniew żeby nie przepalic materiału na wylot (cienka blacha), żeby go nierozszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze spróbuj poszukac baku od starej WSKi tej z podwójną ramą. Ja mialem taką, i bak mi sie bardzo podobal, wąski przy siedzeniu szeroki na przodzie. Naprawde moim zdaniem bardzo ladny i moze mocowanie bedzie latwiejsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie.....a moge ci taki bak nawet sprzedać za 15 złotych po piaskowaniu jest....tylko polakierować i śmigać...on ma mocowanie entralne...a jeśli potrdrzebujessz z mocowaniem bocznym..czyli na gumy..to kup na allegro jakiś z wsk 175 moja z 83 roku taki ma...jest naprawde fajny

 

Zapomniałem dodać że jest identyczny jak na moim avatarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...