Skocz do zawartości

Powypadkowa HONDA CBF 600 o nr rej. EBESF75 może być teraz na blachach ELA...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kilka dni temu zdecydowałem się na podjęcie próby zakupu wymarzonego motocykla jakim jest Honda CBF 600 2005r (czarna). Udałem się do sprzedawcy (jak się okazało nieuczciwego) w msc. Sędziejowice powiat Łask, a dokładnie to wiocha gdzieś obok. W ogłoszeniu na OLX informował, że motocykl jest cacy, nieuszkodzony, ma wszystkie papiery, badania techniczne itd itp. no ogólnie to stan igła. Przejechałem się nim dosłownie 300 metrów. Nie zauważyłem aby posiadał jakieś widoczne wady. Podjąłem decyzję o zakupie. No i wtedy zaczęły się schody.. Gościu nagle twierdzi, że papiery od motocykla ma gdzieś w busie i że wyszedł przegląd, który niby miał być ważny cały rok. Typ mówi że przegląd zrobi i mi przywiezie motor. Dałem 600zł zaliczki. Po powrocie do domu ustaliłem w historii pojazdu, że w 2018 roku brał udział w poważnym wypadku drogowym gdzie został zatrzymany dowód rejestracyjny z adnotacją że "zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne pojazdu w tym rama". Motocykl stał od 2019 roku do 2022 roku aż do mojego przyjazdu bez przeglądu co jasno wskazuje, że stał w kawałkach. Zrobił ten przegląd 2.03.2022 i diagnosta zamieścił wpis "badanie techniczne po wypadku drogowym". Gość się wypierał, że żadnego wypadku nie było itd. od słowa do słowa zaczął nagle być chamski przez telefon. Ugadaliśmy się na zwrot zaliczki gdzie po chwili mówi do mnie, że przejazd jego motocyklem kosztuje 1000zł. Pojechałem do gościa po kasę. Robił mega problem, awanturował się, popychał, groził. Na miejsce przyjechała policja i w rezultacie oddał zaliczkę. Ogólnie cham i prostak. Nie polecam tego gościa. Ma na imię Adam, wysoki, gruby jego nr tel: 514 118 616. Łapcie dane pojazdu. HONDA CBF 600 EBE SF75 VIN ZDCPC38B05F051813 stan licznika na tą chwilę to 30 340. Omijajcie ten motocykl z daleka. Łapcie zdjęcia. P.S. Może przerejestrować tego grata na blachy z Łasku tj. ELA....

1646402027369.jpg

1646402027381.jpg

1646402027387.jpg

Edytowane przez Honda CBF 600
dodany opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko tak w kwestii formalnej

zaznaczam - motocykla nie widziałem , nie należy do nikogo mi znajomego czy rodziny

policjanci nie są fachowcami i jak widzą coś metalowego uszkodzone to b.często piszą rama 😉

Widziałem moto z uszkodzonym (przetartym nawet nie wygiętym stelażem lampy które miało wpisane "uszkodzenia ramy"

A CZASAMI ryska na ramie jest dla nich jej "poważnym uszkodzeniem"

Wcale nie bronie tego sprzedawcy czy jego zachowania tylko to jest bardziej  info dla Ciebie i innych że sprawdzanie moto przez cepik nie zawsze jest miarodajne

Osobiście widziałem R1 (młody rocznik)  która po wpadnięciu w dziurę na drodze miała orzeczoną szkodę całkowitą gdzie wystarczyło wymienić uszczelniacz w Ladze  i przednie koło z oponą

więc dyskwalifikowanie tego czy innego moto po wpisach  lub zachwycanie się innym że nie ma nic wpisane jest ........

powiedzmy mało profesjonalne

Jeśli (to przecież nic złego - nie każdy musi się znać )  się nie znasz to kupuj z kimś kto się zna i oceni stan techniczny a nie wpisy w CEPIKu

 

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasna sprawa że mogą się nie znać chociaż praktycznie każdy z nich z WRD jeździ motocyklem albo prywatnym albo służbowym. Info jest od kolegi który obrabiał ten wypadek gdzie pijany kierujący wjechał w ten motocykl. Widziałem zdjęcia także wpis w CEPiK jest jak najbardziej rzetelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Honda CBF 600 napisał:

No jasna sprawa że mogą się nie znać chociaż praktycznie każdy z nich z WRD jeździ motocyklem albo prywatnym albo służbowym. Info jest od kolegi który obrabiał ten wypadek gdzie pijany kierujący wjechał w ten motocykl. Widziałem zdjęcia także wpis w CEPiK jest jak najbardziej rzetelny

a ta informacja z kolei skąd? 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie będę Ci tego tłumaczył bo to nie forum od tego no ale skoro są patrole motocyklowe w WRD to raczej coś tam mogą wiedzieć na temat motocykli tym bardziej że nawet jeżdżą podobnymi. Nie będę Ci się rozwijał bo sporo wiem na ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Honda CBF 600 napisał:

Konrad nie będę Ci tego tłumaczył bo to nie forum od tego no ale skoro są patrole motocyklowe w WRD to raczej coś tam mogą wiedzieć na temat motocykli tym bardziej że nawet jeżdżą podobnymi. Nie będę Ci się rozwijał bo sporo wiem na ten temat 

patrole motocyklowe to jedno a policjanci drogówki ogółem to drugie. zakładam, że pewnie ok. 50% to nawet prawka nie ma.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...