Skocz do zawartości

Jaki kask wybrać


M4cias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już był taki temat więc z góry przepraszam, ale nie wiem jaki kask bedzie lepszy do supermoto 50-tki, tak i w teren i w szose, Integral czy Enduro ? thx

 

Ja osobiście śmigam mniej więcej 60% szosa 40% teren więc zdecydowałem sie na integrala. Kask enduro na dłuższe szosowe wycieczki jakoś mnie nie przekonuje aczkolwiek nigdy nie próbowałem więc nie bijcie jeśli źle mówie :)

 

Sam jeżdże w Grex'ie (modelu nie pamiętam) - kask kupiłem za 300 zł, z niższej półki ale zawsze to lepsze niż Tornado czy co tam teraz jest w modzie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kaski - enduro i normalny (integralny), oba markowe. Moje spostrzeżenia:

- enduro fajnie wygląda i ma daszek co pomaga w terenie i na słońcu walącym w oczu

- daszek ma też wady - utrudnia skręcanie głowy przy większych prędkościach (opór powietrza). Śruby mocujące daszek bardzo lubią pękać.

- turystyczny kask jest lepiej wytłumiony - w endurowym hałas jest męczący na dłuższych wycieczkach (jest to też kwestia aerodynamiki - są większe zawirowania powietrza, które bardzo słychać)

- enduro ma obszary odsłonięte - oberwanie rozpędzonym owadem w okolice nosa nie jest przyjemne, a zdarza się dość często. Jak temperatura jest niska, to w tych miejscach twarz marznie.

 

Moim zdaniem praktyczniejszy jest tradycyjny kask integralny, ew. z przyciemnioną szybką. Do supermoto kupiłbym sobie właśnie coś takiego. Daszek jest w lekkim terenie zbędny, a na gumach supermoto w ciężki teren i tak nie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak..

mam supermoto, mam kask integralny i zbieram akse na kask crossowy

Nie dlatego ze "fajniej, profesjonalniej" wyglada-po prostu jak zapierniczam ostro na jakims parkingu czy innym zamknietym placu to musze miec calkiem otwarta szybke bo cholerni mi paruje.

Ale ja supermoto uzywam do jazdy supermoto a nie do turystyki

pzdr

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie kask krosowy wygląda super agresywnie, w chłodniejsze dni można zawsze założyć kominiarke lub maske ocieplającą. :buttrock:

Troche kiepsko jest w trakcie ulewy gdy podczas prędkości krople rozbijają sie o odsłoniętą część twarzy (uczucie takie jak od owada tylko nie pojedyńcze a sie powtarza na całej odsłonientej części) , ale już pisałem że można założyć maske.

Kaski crossowe zostały stworzone do tego typu motocykli, więc ich używajmy.

Moim zdaniem endurowiec w kasku integralnym wygląda tak samo jak posiadacz motocykla sportowego w ożechu z chopera, czyli troche zabawnie. :smile2:

Moja 2-ga połowa jeździ w kasku integralnym z tym że zamiast szybki (która kiedyś pękła) ma założone gogle, całkiem spoko wygląda a brak daszka powoduje że nie puka mnie w tył kasku podczas hamowań :mrgreen:

Możesz kupić również kask enduro który posiada szybke jak i daszek, Nolan ma takie w swojej ofercie. :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem endurowiec w kasku integralnym wygląda tak samo jak posiadacz motocykla sportowego w ożechu z chopera' date=' czyli troche zabawnie. :smile2:

[/quote']

 

Swiete słowa.. :mrgreen:

Na dowod fotka, no ale coz , z braku laku dobry kit. Jest to poszlifowy kask od kolegi, a na wlasny kask jeszcze przyjdzie pora no i motocykl ednuro tez, mam nadzieje :-) , ale ciuszki i ochraniacze juz mam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...