Skocz do zawartości

Honda CB750F 83r. sprzęgło i kosz sprzęgłowy.


STaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy,

Od jakiegoś czasu miałem kłopoty ze sprzęgłem, ślizgało się na zimnym silniku. Regulacja nie pomagała, ponieważ nie było już zapasu na lince czy też przy klamce i przy śrubie w deklu.

Postanowiłem wymienić tarcze i sprężyny. Po wymianie okazało się, że zupełnie nie mogę wyregulować sprzęgła, czy to linką przy silniku, czy przy klamce. Wrzucam bieg i silnik stop. Podłożyłem podkładkę pod linkę i jako tako działało, ale to nie załatwia sprawy.

Zapakowałem więc stare tarcze zostały tylko nowe sprężyny i wszystko wróciło do sytuacji z przed wymiany.

Dodatkowo zauważyłem duży luz na koszu i to nie ten luz zgody z obrotem, bo ten to podobno to norma, tylko luz na wałku, tak jakby podkładki brakowało.

https://photos.app.goo.gl/i5MwHiz8mePKBotL6


Co ciekawe podkładka jest, a sprzęgło składałem w odwrotnej kolejności co rozkładałem, dodatkowo sprawdzałem z Haynesem.

Są więc 2 sprawy:

- brak możliwości regulacji sprzęgła
- luz na koszu.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy lub zna sposób na ich rozwiązanie.

Dzięki.

Pozdrawiam, Staszek

Honda CB750F i CBF600

Lexmoto ZSB125 SOLD

Yamaha Majesty 400 SOLD

2x WSK125 i Komar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a tarcze sprzęgło kupiłeś oem czy tani zamiennik ?

zmierz grubość wynika że nowe tarcze są sporo grubsze od starych i po prostu potrzebujesz ,,mocniej wcisnąć'' sprzęgło żeby wysprzęglić i rozwiązania są 2

albo szukać ori tarcz

albo jakaś gównorzeźba z naciągiem linki żeby ją mocniej naciągnąć nie wiem podkładki tak jak zresztą robiłeś........

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...