Skocz do zawartości

Yamaha FZ8N nie działa ekran i obrotomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Yamahe FZ8N bez ABS 2013r, mam z nią problem, mianowicie po wymianie akumulatora nie działa mi licznik i obrotomierz, kontrolki checka, kierunki i reszta działają.

Długo nie myśląc wszystko poszło do rozbiórki, kanapy, bak, airbox, wszystkie wtyczki wypięte, zbadane organoleptycznie, dla spokoju wyczyszczone kontaktem, przedmuchane i solidnie wpięte z powrotem, wiązki tzn. osłonki "peszle" nigdzie nie przetarte, wszystkie bezpieczniki wymienione na nowe, masy wyczyszczone papierkiem. Zegar cały rozebrany, wydmuchany, psiknięty kontaktem , znów wydmuchany, złożony. Chwila moment i wszystko poskładane, kluczyk - zapłon - WOOW działa, procedura obrotomierza działa, ekranik w końcu działa, myślę Sukces.

Ale hola hola, przejechane około 400KM, dzisiaj podczas rundki dookoła komina, chwila przed powrotem, zerkam na zegary Kurde Cisza, blada poświata bez wskazań, obrotomierz leży jak żaba na liściu, zerkam jeszcze raz a on ożył, zapodał procedure obrotomierza, ekranik działa, 3 min i znów zdechł.

Czy ktoś miał taki problem? Raczej obstawiam że nie wiązka bo wszystko przepatrzone. Zegar znowu mam na stole w poszukiwaniu zimnych lutów albo jakichś przebarwień, moje oko nic nie widzi, choć nie jest to oko elektronika. Wtyczka od zegarów, pomierzona, teoretycznie napięcie cały czas jest na niektórych przewodach, masy mają nieprzerwany styk - przynajmniej na miernik.

Ładowanie 13,8 do 14,2 przy pełnym wymiarze obrotomierza.

 

Bardzo bym prosił o pomoc i jakieś sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to problem zegarow, jesli cala instalacje zrobiles tak jak piszesz. Wlasnie zimne luty w samej elektronice. Oddal bym to komus kto naprawia elektronike bo samemu to robic to raz ze po omacku, a dwa ze latwo cos popsuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję że to będzie czarny scenariusz, niestety używany licznik koszt 700-800zł 😩

Kolego @Adam M. lub inni koledzy czy możecie polecić jakichś chłopaków którzy naprawiają takie elektroniczne liczniki ? Niestety w mojej okolicy sami domowi elektronicy, znalazłem chłopaków w Żorach na śląsku Naprawa Liczników , mieliście przyjemność/nieprzyjemność naprawiać u nich coś ?

Dzięki Adam za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...