Skocz do zawartości

Przechładzany silnik? Jak to ugryźć? FZS 1000 2003


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to po weekendzie - wstawiłem nowy termostat, pojechałem 150km i... w sumie nic się nie zmieniło. Dalej temperatura zależy od otoczenia i prędkości.

Może to tak ma być? W końcu w oryginale nie ma wskaźnika temperatury, jest tylko lampka przegrzania. Ale jednak nie podoba mi się jeżdżenie wysokoobrotowym silnikiem poniżej 70st.. to nie tak ma być..

Ale - chyba nic się nie da zrobić...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartonik jak w żuku 🙂 owszem, stosuję jak jest zimniej, choć to siara i druciarstwo.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odgrzeję kotleta. BTW siemano BUBER, kope lat👍. Mam  planach założenie wskaźnika temperatury do swojego FZS. Pytanie, czy udało Ci się rozwiązać problem? Możliwe że  za "przekłamanie" we wskazaniach wskaźnika leży w miejscu jego zamontowania. Ja planuję wpiąć się w wąż na wyjściu z głowicy jeszcze przed termostatem. Myślę że to najbardziej "miarodajne" miejsce. Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo! Panie! Siema Grzesiek!!

A co do rozwiązania - nic się nie wydarzyło, pacjent został sprzedany w takim stanie w jakim był. U mnie temperatura była brana z firmowego czujnika od przegrzania, gdziekolwiek on by nie był zamontowany. Miałem tam wstawiony komputer robiony przez gościa z Niemiec (super sprawa bajdełej, bardzo polecam gościa http://cvieth.bplaced.net/ganganzeige.html) i naprawdę to działało.

A dalej w temacie, w małym wacku to samo - jak jest ciepło to silnik cieplejszy, mniej pali, jak zimno to zimniejszy więcej pali. Coś mi się wydaje że po prostu motocykle tak mają i tyle. Bo zupełnie inne moto, inna firma, a sytuacja dokładnie ta sama. W małym wacku nie wstawiałem tekturki, nie chciało mi się. Pięknie śmiga tyle że więcej żere. 
Ś

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...