Skocz do zawartości

[ROZ] Problemy z elektryką - regulator napięcia i stator


Veeri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak jakby nadmiar prądu pożerał regulator. Należałoby sprawdzić jak powyższe prądy będą wyglądały przy obciążeniu akumulatora żarówką np H4 najlepiej podłączając oba włókna. Jeśli wszystko działa dobrze to zmniejszy się różnica pomiędzy prądem w przewodzie szarym i czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesy w kole popękały i wydaje mi się że przez to może być zbyt duży prąd i troche obniżone napięcie. Chyba zacznę od wymiany koła magnesowego, nastepnie regulator i stator. 

Zakupiłem nowe koło magnesowe wraz ze statorem + regulator napięcia 4pin (bez przewodu Sense badającego napięcie na aku). Według zaleceń znajomego mechanika powinno wrócić do normy. Dam znać gdy zamówione produkty dotrą do mnie.

Edytowane przez Veeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś miał podobny problem oto wytłumaczenie:

Podczas zwykłej jazdy uszkodził się regulator, stator bądź samo koło magnesowe przez co przez uzwojenie płynął zbyt duży prąd.
Założyłem nowy stator gdyż został spalony oraz nowe koło magnesowe - najwidoczniej uszkodzony był regulator gdyż znowu spaliło się uzwojenie i dodatkowo koło magnesowe uszkodziło się - pękły magnesy (w nowym kole!).

Dlatego też jedyne co pomogło to wymiana na nowe całego kompletu, tj. koło magnesowe, stator oraz regulator. Naprzemiennie się uszkadzały przez co ciężko było zdiagnozować usterkę.

 

Temat zamykam z mojej strony.

Dziękuję za pomoc.

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zmienił(a) tytuł na [ROZ] Problemy z elektryką - regulator napięcia i stator

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...