Skocz do zawartości

Kupno używanego chińskiego skutera, ogłoszenie i problemy po zakupie


Karas220288
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey witam wszystkich. Chcę kupić używany skuterek marki keaway ry8 4t.
Skuter „po remoncie z cylindrem 70 ccm” nie dotarty jeszcze.
Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy oględzinach??
Jak sprawdzić czy cylinder i tłok ma smarowanie ( czy dochodzi do niego olej).
Jak sprawdzić czy jest bez wypadkowy?? Czy rama prosta??

O czymś jeszcze pamiętać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem używany skuterek 

Meiduo yb50qt. Mam pytanie.

Po postoju przez noc skuter nie pali z rozrusznika. Z kopki za 4 czy 5 kopnięciem.

Czy to normalne, czy szukać przyczyny?? Jeśli tak to gdzie szukać rozwiązania??

Zauważyłem że na łączeniu kartera z cylindrem jest "mokro", nic nie kapie, tylko jakby uszczelka była mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem. Posiadam chiński skuterek z silnikiem gy6 50 ccm.

Skuter swoje lata ma, spadła mu moc, ma problemy z odpalaniem. Przyszła pora na wymianę cylindra i głowicy.

Ten zestaw będzie pasował napewno:

https://motor-x.pl/cylinder-kpl-50ccm-39mm-139qmb,p.html

Ale chciałem wsadzić większy. Czy ten będzie okey:

https://motor-x.pl/cylinder-kplglowuzbr4t-80cc-z-odpow,p.html

 

Tłok 47 mm. Czyli tuleja wewnątrz ma te 47 mm, a zewnętrzna która wchodzi w karter ile?? Bo w pierwszym linku 45 mm.

To jak ja włoże w karter tuleję o większej średnicy niż te 45 mm?? Czy tam jest jeszcze luz i dzięki temu można większy cylinder wsadzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Karas220288 said:

Ale chciałem wsadzić większy.

zwracam uwagę, że po tej zmianie posiadany przez Ciebie pojazd nie będzie już motorowerem w świetle obowiązujących przepisów. tak dla formalności, żeby nie było później płaczu jak np. ubezpieczalnia skorzysta z regresu, albo co gorsza prokurator przyklei parę latek

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem skuterek z silnikiem 139qmb. Mam problem z odpalaniem. Wczoraj ustawiałem luz zaworowy ( odpala już lepiej). Zmartwiło mnie jedynie że ustawiając magneto w pozycję T zauważyłem że tak jakby tłok nie równo pracował ( w pewnym momencie magneto ciężej się kręciło).

Czy możliwe że gdzieś część cylindra się przytarła?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Karas220288 said:

Witam. Kupiłem skuterek z silnikiem 139qmb

ileś Ty tej zdefektowanej chińszczyzny nakupił?  😄 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklane kule sie wszystkim popsuly !


Ty tak na  powaznie ? Naprawde sadzisz, ze uzyskasz odpowiedz po tych klku zdaniach ktore napisales ? 

 

Temat z dziedziny diagnoza na odleglosc, takich rzeczy nawet w ERA'rze niema

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym silnikiem nie tak??. Źle odpalał ale ustawiłem zawory i pali na dotyk. Opisałem problem dość dokładnie ( że przy kręceniu magnetem zauważyłem opór tłoka). Pytanie było czy możliwe że część cylindra się przytarła. 

Dokładniej?? Opór tłok stawia tuż przed przekręceniem magneta w pozycję T i rozrząd w pozycji pod ustawianie zaworów.

Pytałem też o zwiększenie pojemności, otrzymałem tylko pouczenie o konsekwencjach prawnych. Jeśli cylinder jest przytarty i dlatego tłok stawia opór, to czy mogę wymienić tylko cylinder z tłokiem (72 ccm) zostawiając głowice od 50 ccm?? Już sam się dowiedziałem że w ten karter wejdzie cylinder z tuleją max 52,4 mm.

Kolejne pytanie. Jak już zdejmę cylinder, jak sprawdzić w jakiej kondycji jest wał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jeśli to kompresja to nie powinno być tak że na całej wysokości cylindra( tam gdzie pracuje tłok) opór byłby ten sam?? Czy tak ma być że w pewnym momencie dopiero się zbiera ciśnienie.

Jestem laikiem w mechanice, może dlatego moje pytania dla innych wydają się głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź strzykawkę , zatkaj wylot i zobacz reakcje na naciskanie tłoka .

wtedy będziesz wiedział czy kompresja jest

6 minut temu, Karas220288 napisał:

na całej wysokości cylindra( tam gdzie pracuje tłok) opór byłby ten sam??

wykręć świece i wtedy sprawdzaj

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...