Skocz do zawartości

Kanaly w cylindzre po szlifie !! jak i o ile przyciac


Gość Rysiek24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak i o ile przyciac kanaly w cylindrze aby nie rozwalo mi pierscieni i tloka wiem ze jest to konieczne po szlifie ja jestem smuszony zrobic 3 szlif po podczas 2 nie przycinalem kanalow i wlasnie rozwalilo mi tlok po ok 5 tys km :) :D :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robiłeś szlif w dobrym zakładzie to powinni zadbac o fazowanie okien cylindrowych... a jeśli zapomnieli to musi to sam zrobić...ja do tego celu używałem pilinków tzw. iglaków..a jesli chodzi o ile je przyciac to sam musisz to określić....proponuje piłowac i co jakiś czas przejeżdzać palcem.. wtedy poczujesz czy krawedz okna zaczepia o palca czy nie...jeśli nie zaczepia to prawdopodobnie styknie..ja tak właśnie robiłem i jak narazie wszytsko gites więc patent sie sprawdza: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o tym zukosowaniu okien. Bez nich może ci wyrwać pierścienie w raz z kawałkiem tłoka. Fazy można wykonać zwykłym pilnikiem. Powinny mieć wysokość około 1-2 mm i pochylenie około 2 stopnie.

wiedza Pipcyka nie zna granic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde, kto wam robi szlify?? ja mam takiego magika kolo siebie, ze zrobil mi juz z kilkadziesiat szlifow i nigdy, absolutnie nigdy, nie musialem nic po nim poprawiac... dodam, ze bieze za szlif od mz okolo 50 zeta, a za jawe okolo 40/ garnek, a sprzety ktore robilem lataja do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

ja dałem cylinder do szlifu i też miało być wszystko ok. Ale w czasie pracy silnika dochodziły metaliczne stuki z cylindra. Wszyscy stawiali na sworzeń, po 1000 km stuki były prawie tak głośne jak silnik. Nie wiedziałem co zrobić bo przecież wszystko było nowe (tłok, sworzeń itd) W końcu zdjąłem cylinder i sfazowałem okna- stuki odrazu mineły, co prawda teraz coś mi lekko "świergoli" ale różnica jest kolosalna. Teraz szukam źródła świergolenia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...