Skocz do zawartości

problem z uszczelką w kasku a gwarancja


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie
Mam dość duży problem  zakupiłem w tym sezonie 2 kaski HJC IS MAX II dla siebie i dla żony.  Podczas drugiej jazdy zaczęło padać i okazało się, że mój kask jest nieszczelny. Tzn puszcza wodę przy uszczelce nad szyba co powoduje że krople wody lecą mi do oczu podczas jazdy. W domu zrobiłem jeszcze jeden test żeby się upewnić i się potwierdziło. Mój przecieka, żony nie. Wyslalem kask do sprzedawcy czyli firmy Defender z Krakowa, a oni do producenta, który UWAGA stwierdził że nie kwalifikuje się to na gwarancje ponieważ kaski nie maja zapisane nigdzie że są wodoszczelne... to ze mną jest coś nie tak że uważam że jednak takie coś nie powonno mieć miejsca czy z nimi? Proszę was o poradę. Co mogę teraz zrobic. Oczywiście odwołałem się od decyzji pismem gdzie napisałem ze taki kask powoduje zagrożenie i nie powinno mieć to miejsca. Kask miał dosłownie 5 dni jak go odesłałem... czy jeżeli będą trzymać się swojej wersji to moge powołać się na rękojmię do sklepu i go im oddać jako towar niezgodny z umową? W końcu jeden kask przecieka a drugi nie. Proszę pomóżcie bo nie mam już kasy na kolejny kask... pozdrawiam i LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przejścia z HJC tylko że z RPHA90, problem bardzo podobny z uszczelkami. Nie udało mi się sprawdzić co prawda w deszczu ale uszczelka nie trzymała. Kask był mega głośny. U mnie okazało się że na szczęście była jeszcze inna ustarka, dolna uszczelka od szyby się odkleiła. Naprawili gwarancyjnie- wyglądało że ktoś to wkleił na kropelke, kask dostał delikatnie wilgoci to znowu się odkleiła. 

Druga reklamacja została złożona z pismem że kask posiadał już wadę w momencie zakupu i żądanie zwrotu pieniędzy.

Po tygodniu rozpatrzone pozytywnie i kasa wróciła.

Po tym co miałem nigdy już nie kupię HJC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kar0 napisał:


 

 


To Shoei też sobie odpuść 🙂 U mnie zawiasy rysują szybę, a serwis twierdzi że jest wszystko w normie.

 

Po tamtych przejściach testowałem różne kaski szczękowe i integralne, wybór padł na Shoei GT Air 2. Nie mam się co do niego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...