Skocz do zawartości

Brak reakcji przepustnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Może ktoś spotkał się z takim problemem i pomoże.

Podczas jazdy nagle brak reakcji manetką gazu na przepustnicę. Zaświeciła się kontrolka błędu silnika na żółto na na zegarach. Moto jedzie max 45 km/h. i wkręca się przy trzymaniu na całym gazie do około 2 tys obrotów. Po zgaszeniu motocykla i sprawdzeniu błędów pokazało P1511 i P2135.  Błędy dają się wykasować jednak od razu po przekręceniu zapłonu wracają. Na wolnych obrotach i przytrzymaniu manetki na całym gazie uzyska się też jakieś 2 tys obrotów.  Wyczyściłem wtyczkę przepustnicy jednak to też nie pomogło. Teraz pojawiły się jeszcze błędy P0120, P0123, P0220, P0223. 

Motocykl Electra FLHTCUI 1600 rok 2008

Z góry dzięki za pomoc. 

Edytowane przez juhas77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem udało się rozwiązać. U mnie peszel przetarł jeden z kabli idących do przepustnicy. 

Jednak problem nie działającej przepustnicy występuje w modelach Touring od roku 2008 do roku 2011.  Szukając rozwiązanie mojego problemu natrafiłem na wielu zagranicznych forach na taki problem. Pojawiła się nawet instrukcja do salonów HD jak usuwać problem nie działającej przepustnicy. 

W załączniku postanowiłem załączyć instrukcję i schemat pobrany z jednego z forum jak naprawić nie działającą przepustnicę. 

TBW.jpg

hary.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...