Skocz do zawartości

Jaki ubiór jest wymagany na kurs ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Planuję w najbliższym czasie zacząć kurs na A2 ( jak szkoły otworzą ) i moje pytanie brzmi : Jaki ubiór jest wymagany na kurs ? ( Co muszę mieć obowiązkowo ) 

A jaki ubiór wymagany jest na egzaminie?

 

Kask oczywiście posiadam 

Rękawice również posiadam 

Buty ? Czy mogą być zwykle sportowe typu adidas pace vs ?

Kombinezony ?

 

Jeśli w złym dziale to przepraszam 😎

Edytowane przez jeszua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adidasów nie polecam, choć byłyby za kostkę 😉

z tanich a zapewniających całkiem przyzwoita ochronę to polecam chociaż jakieś wojskowe/taktyczne/trekkingowe/robocze ze skóry licowej

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się zbroić jak na crossa, ale zdroworozsądkowo powinieneś wymagać od siebie typowych klamotów motocyklowych z ochraniaczami na łokcie, barki, kolana. Ja złamałem sobie obojczyk na szutrze przy paciaku z prędkością może 30 km/h. I dobrze że obojczyk a nie łokieć, bo łokieć się dużo gorzej składa, zrasta i rehabilituje.

A ustawa wymaga od Ciebie tylko tyle:

Osoba egzaminowana w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A!, A2 lub A musi zapewnić sobie odpowiedni strój ochronny w postaci:

1. obuwia pełnego, zakrywającego stopę, wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu motocyklowego,

2.spodni z długimi nogawkami,

3.kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,

4.rękawic zakrywających całe dłonie.

 

Ja stawiam rękawice nie na 4. miejscu, tylko zaraz po kasku, żebym w razie czego nie musiał zmieniać bandaży po każdym wyjściu z kibla 🙂 Ale piszesz, że masz, to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak 

Dobrze, he masz helm, do tego postaraj sie o rekawiczki, na poczatek nie musza byc super ( drogie ). Buty, coz , na ebay'u de  masz cala game. 

 

Wpisujesz motorradstiefel gr. ( gr jest numerem ) i wyskakuje Ci 

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l2632.R2.TR12.TRC2.A0.H1.Xmotorrad+stiefel.TRS0&_nkw=motorradstiefel&_sacat=177074

Nie wiem czy w polskich przepusach jest juz zapis, o tym, ze spodnie i kurtka maja byc ochronne, zadne bojowki czy jeansy tego kryterium nie spelniaja. 

 

Aaaaaaaaaaaaaaa, i wez sobie do serca wypoweidz przedmowcy o rekawiczkach i bandarzach bo kto Ci bedzie doope podcieral ? 

 

🙂

 

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...