Skocz do zawartości

[KLR 650] Ocena pompy oleju


Dexster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, załączam zdjęcie pompy oleju i moje pytanie co dalej? Nadaje się ona do życia czy nie? Posiadam 2 pompy i obie są w podobnym stanie. Na alledrogo zdjęcia pomp są tyło z zewnątrz.

Da się jakoś zregenerować pompę? Splanować? 

PS nie mogę wstawić zdjęcia wyskakuje błąd -200

 

 

 pOTq0d5.jpg70Z2ZNR.jpg

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wygląda przyzwoicie i nie regeneruje się ich tylko wymienia. Cała pompa kosztuje ok 500zł, można też wymienić samo wnętrze (rotory) ok 250zł w Kawasaki.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, zamontowałem głowice po remoncie, lecz warsztat zostawił pod szklankami kilka kawałków noża tapeciaka i doszło do kolizji i korba się wygiela. Zmieniam korbe, łożyska, tłok, szlif i kolejny remont głowicy ale już gdzie indziej, dlatego sprawdziłem pompę.

 

Myślałem żeby zrobić fotorelację, ale silnik rozłożony więc chyba nie ma sensu już.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegał remont głowicy? Odebrałeś głowicę ze szklankami zamontowanymi, a co z luzami zaworowymi? (mam na myśli ten poprzedni remont).

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl kopcił i głowica została oddana na regulacje luzu zaworowego oraz wymiane uszczelniaczy. Warsztat Stwierdził, że brak regulacji na skutek zużycia gniazd zaworowych. A więc podobno zostały wstawione 4 nowe gniazda oraz regulacja. Co się okazało, gniazd nowych nie dali lecz spiłowali zawory - to pół biedy, najgorsze jest to, że szklanka była oparta nie na zaworze, tylko na zamku - za dużo zeszlifowali zawór i stał się za krótki, reszty sam możesz się domyśleć.

 

EDIT. Za remont głowicy zapłaciłem wtedy 600zł

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...