Skocz do zawartości

Tuning skutera


Router_Bassa_2k11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skuter router bassa 50 CC 2011 rok 

Seria jedzie 65-70 km/h (mierzone GPS i samochodem jadącym obok , pomiary w przybliżeniu się pokrywają ).

Teraz pytanie czy po założeniu :

Wariatora Polini 250 zł

Sprzegła Naraku 190zł 

Paska Naraku 80zł

I nowego Dzwona sprzęgła 80zł

 

Da jakiś efekt ? Lepsze przyspieszenie czy v-max ? Zależy mi na 80km/h i trochę lepszym przyspieszeniu . Cylinder mam w planach ale to później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest 4t więc dorzucając mu inny wariator bez ingerencji w silnik tylko go zamulisz. Zanim zaczniesz wydawać kasę na niepotrzebny tuning to kup sobie zestaw rolek o różnych wagach. Zakładając ciut cięższe zwiększysz jego prędkość kosztem przyspieszenia. Ale jak przesadzisz z wagą to będzie totalny muł na przyspieszenie. Jak założysz cięższe rolki to żeby trochę zniwelować muła przy starcie wrzuć mu twardszą sprężynę centralną i twardsze sprężynki sprzęgła. W zasadzie to jest wszystko co możesz zrobić jeśli nie będziesz ingerować w pojemność silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to ciesz się jazdą bo jak rozgrzebiesz to będziesz więcej kręcił niż jeździł.
Z doświadczenia wiem, że jak rozstroisz ro wszystko to zawsze gdzieś Ci ubędzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Router_Bassa_2k11 napisał:

Czyli pierw pobawić się rolkami radzisz ? A zmiana dyszy w gaźniku na trochę większą da coś ? Dysze ogólnie są tanie więc mógłbym się pobawić i popróbować 

Dyszami też za dużo nie zdziałasz, byś musiał kombinować z większą ilością powietrza a i tak koniec końców wyjdzie na to, że go zalewa i świeca cała czarna. W dwusuwie dużo większe możliwości bo tam dobrze dobrany wydech i rolki i już masz fajnie jeżdżącą maszynę, ja w Aprilce SR50 LC samym wydechem i rolkami osiągałem prędkości około 95 kmh - a wtedy ważyłem jakieś 90 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...