Skocz do zawartości

Witajcie motocykliści! AM6 Problem


Popierdalacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wymieniłem cylinder i tłok na inny. Maline i tłok metheor. Zostalo przejechane nim 400-500km. Troche po polach i większość po drogach 350km jak nie więcej. Pewnego dnia pojechałem z kolegą pojeździć wygłupy itd. stanelismy u niego powoli jezdzilem, zgasiłem go i po 10 min pojechałem z kolegą na siedzeniu go przewiesc. popylalem 60km/h skręciłem na szosową droge i nagle zaczol się tak jakby przydlawiać. (Tak samo jak kiedyś mi paliwa zabrakło) Pacze no paliwo jest. niechcial odpalić. Zaczelismy go na popych odpalać raz odpalil na kilka s. I zgasł. Czy to najgorszy scenariusz? Zatarcie? Kopka ma opór, prąd z fajki jak ją odpiolem mnie kopnoł. Dodam ze Kabel od klaksonu przed jazdą się urwal i go niezaizolowalem, Licznik się wlancza i gasnie po 1sekundzie. Piszcie co myślicie. ||| Rieju mrt am6 |||

Edytowane przez Popierdalacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 22:08, Popierdalacz napisał:

Licznik się wlancza i gasnie po 1sekundzie.

Myślę, że prądu w aku nie masz. A skoro prąd z fajki Cię kopnął, to znaczy, że kopniak kręci wałem i generuje iskrę, więc zatarty na amen nie jest.

Jak się dzieją cuda z prądem, to jeszcze regulator napięcia mógł wysiąść. Ja miałem taki przypadek w habanie, że regulator działał, póki był zimny. Jak się nagrzał, to odcinał prądnicę (czy jak tam się te zwoje nazywają) i jechałem już tylko na aku. Paliwo i prąd wyczerpywały się mniej więcej jednocześnie. No, ale u mnie bezpośrednią przyczyną było podłączenie klemów + do -, więc wiedziałem, że coś koncertowo sp*doliłem, bo jak piorun strzelił, to pół styku z akumulatora wyparowało 🙂

PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...