Skocz do zawartości

Problem z kierunkowskazem - Piaggio zip


Szotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Mam problem z elektryką w skuterze Piaggio ZIP 2T. Problem jest trochę dziwny, nie zawsze działa prawy kierunkowskaz. Zazwyczaj jak skuter stoi to wszystko jest ok. W czasie jazdy prawy migacz w zasadzie nie działa, kontrolka miga bardzo słabo, żarówki też ledwo bardzo słabiutko się zarżą. Zamiast tego w rytm migacza mrugają kontrolki oleju i paliwa.... Nie wiem czy dobrze kombinuję ale wydaje mi się że to jest problem z masą. Jak skuter stoi na stópce łapię masę z ziemi i jest ok, jak stoi na kołach brak połączenia z ziemią i kierunek wariuje. Gdzieś musi być luz na kablu tylko gdzie ewentualnie szukać ????

Edytowane przez Szotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szotek napisał:

Cześć
Mam problem z elektryką w skuterze Piaggio ZIP 2T. Problem jest trochę dziwny, nie zawsze działa prawy kierunkowskaz. Zazwyczaj jak skuter stoi to wszystko jest ok. W czasie jazdy prawy migacz w zasadzie nie działa, kontrolka miga bardzo słabo, żarówki też ledwo bardzo słabiutko się zarżą. Zamiast tego w rytm migacza mrugają kontrolki oleju i paliwa.... Nie wiem czy dobrze kombinuję ale wydaje mi się że to jest problem z masą. Jak skuter stoi na stópce łapię masę z ziemi i jest ok, jak stoi na kołach brak połączenia z ziemią i kierunek wariuje. Gdzieś musi być luz na kablu tylko gdzie ewentualnie szukać ????

Leżę na podłodze...
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

To w jaki sposób działa elektryka w innych pojazdach, które się poruszają? 

Popraw masy z aku do ramy i silnika, zmierz napięcie ładowania. Różnica potencjałów w pojazdach jest między plusem i minusem a nie ziemią (skąd ten pomysł w ogóle...spałeś na fizyce?) i z reguły masa jest na ramie i silniku.



 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ziemi jest masa!!! 

Masa ziemi;)

szydercy!!!

wytłumaczylibyście koledze co i jak!!!!

trEba po prostu uziemic!!

jak wiadomo guma nie przewodzi prundu wiec jak moto nie stoi na stopce to nie ma masy...

moze zauwazyles, ze niektorych samochodach z tylu wisza takie paski dotykajace ziemi.. to jest wasnie dla dobrego zmasowania 😉 skombinuj sobie takie cos i powinno byc ok😀

 

wpisz w wyszukiwarce „ paski antystatyczne do samochodu”

 

 

Edytowane przez Croowab

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Croowab napisał:

 

moze zauwazyles, ze niektorych samochodach z tylu wisza takie paski dotykajace ziemi.. to jest wasnie dla dobrego zmasowania 😉 skombinuj sobie takie cos i powinno byc ok😀

 

wpisz w wyszukiwarce „ paski antystatyczne do samochodu”

 

 

To się dzisiaj nie sprawdzi, bo coś w prądzie od tego czasu zmienili, tylko nie pamiętam, co. Gdzieś czytałem, że lepszy będzie łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jonaszko napisał:

No i ta rama ma stópke a a stópka dotyka ziemi. Z czego tu się śmiać. Przecież nie od dziś wiadomo ze w ziemię walą pioruny i tam dużo prondu jest

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Bez komentarza...

comment_QCuBdSHOGs32t0rRLpOrqBtXYL39THDA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jonaszko napisał:

No i ta rama ma stópke a a stópka dotyka ziemi. Z czego tu się śmiać. Przecież nie od dziś wiadomo ze w ziemię walą pioruny i tam dużo prondu jest

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Coś w tym musi być, Jonaszko ma rację. Skoro ziemia daje sobie radę z piorunami, to z kierunkowskazem sobie nie poradzi?

Tym bardziej, jak jest ledowy.

Bo chyba jest ledowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wodzie też jest prąd, a też płynie z góry na dół, to się wszystko zgadza. Do ziemi.

A kolega Szotek rozwiązał problem? Cieszę się, że pomogliśmy.

Chociaż w Wielkopolsce nawet łańcuch może nie dać rady, bo jest trochę sucho u nas. Dawno nie padało.

Ale może w Kujawsko-Pomorskim lepiej zadziała, bo jest bliżej morza i ziemia będzie bardziej słona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...