Skocz do zawartości

Problem z obrotami aprilia RX 125 rotax


Defterbark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem aprilie RX 125 za małe pieniążki.

moto ma problem z wkręceniem się na obroty, gaźnik wyczyszczony ale nie reaguje na śrubki od regulacji, wczoraj wyciągnąłem zawór wydechowy (rave 2) trochę wyczyściłem ale zauważyłem ze simmering na nim już spękany jest, po założeniu i trochę wykreceniu go ( regulacji) moto przy długim ciągnięciu na biegi zaczelo się wkręcać. Ale bylo tak pare godzin, potem już niestety nie wkręca się Dalej tak jakby miało dysze zapchane, nie trzyma wolnych obrotów a przy odpaleniu słychać jakby zawór wydechowy upuszczał ciśnienie na zewnątrz, nawet podczas jazdy na wolnych obrotach wydech zmienia dźwięk i sie dusi.Nawet przestał odpalać na kopkę tylko trzeba pchać, podczas jazdy po włączeniu ssania go zalewa

ktos może ma jakiś pomysł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane, szczelne 😕

zauwazylem ze ktoś założył zły oring na zawor wydechowy.

zamiast oringu który jest na jezyku bo to zawor RAVE 2 założył ktoś uszczelniacz od org zaworu który lata po nim.

mozliwe ze kompresja ucieka przez niego dlatego nie daje się wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podczas jazdy po włączeniu ssania powinno go zalewać to jest prawidłowe zachowanie 😄

wyjmij zawór wydechowy całkiem i spróbuj bez niego , powinna być słaba z dołu , dzikie rezo i mocna góra , możliwie że nie otwiera do końca wtedy nie będzie się wkręcać

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...