Skocz do zawartości

Sycylia


marekw1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny wybraliśmy się na wycieczkę trochę na wariackich papierach. Motocykl miał być gotowy na czas po zimie, ale jak po niego pojechałem to po ruszeniu na 2 kilometrze zabrakło benzyny i wysypał się agregat ABS. Wcześniej były różne plany raczej samolotowe, ale ostatecznie zwyciężyła opcja motocyklowa. Sycylia została wybrana bo jeszcze tam nie byliśmy. Wracając do domu z serwisu rozważam różne opcje, już raz miałem sprzedany agregat ABS, gdy przy 140 kkm 1.04.2014 roku przestał działać, był w specjalnej cenie. Gdybym go wtedy wziął to pewnie nie byłoby teraz problemu, ale wtedy agregat zmartwychwstał i pomimo starań całego serwisu, aby zmusić go do wyrzucenia błędów, nie udało się tego dokonać. Opcja zakupu nowego bez podawania moich danych skutkuje jakimś 10% rabatem. Opcja druga w Niemczech jest firma która regeneruje takie urządzenia i tam dzwonię. Pani prosi o maila na którego mam dostać odpowiedź, rano dzwoni facet i mówi że mają jedną sztukę na stanie, decyduję się na zakup, zmuszam tylko gościa aby wysłał przesyłkę nie czekając aż mu pieniądze pojawią się na koncie, idzie mi na rękę i dostaję potwierdzenia wysyłki. Ma być we wtorek 26.03, wyglądało na to że wszystko się uda

39d65b87b1c96cf1455347c2faefbcbc.jpg

 

Nasze rzeczy na wyjazd już wyjechały na wycieczkę, kolega TomekS akurat spędził weekend u nas to wrzuciliśmy mu bagaże do samochodu, aby je zawiózł do Bielska. Zawsze zastanawiam się z czego robi się ta góra pakunków, jak nasze osobiste rzeczy to jedna torba. W bagażu mamy kuchenkę, muszę pamiętać aby zabrać kawiarkę ze wsi oraz spodenki do kąpieli, 2 śpiwory i 2 krzesełka składane. Jak wszystko pójdzie po naszej myśli to w środę o godzinie 10.25 wsiadamy do pociągu relacji Kraków Praga, Budapeszt aby w Czechowicach-Dziedzicach przesiąść się na pociąg Białystok Żywiec. Po 13.00 powinniśmy dotrzeć na miejsce i po zrobieniu klaru na pokładzie ruszamy w drogę.

Oczywiście zakładam, że wszystko dotrze na czas, ale o tym przekonamy się we wtorek we wtorek. Prom z LIvorno odpływa planowo na minutę przed północą w piątek 29.3, czyli mamy sporo czasu na dotarcie, może nawet jakieś narty w Karyntii lub w rejonie Monte Cimone albo Abetone. Gdy już będzie pewne że jedziemy to dokonam zakupu biletów, podobno po specjalnej cenie, zostałem ostrzeżony przez jednego Marco, aby wykupić jedzenie bo bez tego podobno jest skandalicznie drogie, jednym słowem pozostaje wydać te 305 EUR

Mamy nadzieję że Sycylia da nam dużo radości z jazdy motocyklem.

Mając potwierdzone że agregat jest na miejscu próbuję coś zaplanować

97f6a4d3d1b14ad271cf2373ea0e524d.jpg

 

 

cfa07ece093d8bfbe921856027f03c98.jpg

 

Bez własnego chleba nie ma wycieczki. 26.3 rano idziemy na dworzec główny.

Udało się ruszyć z BB z lekkim poślizgiem, bo intercity z Białegostoku był opóźniony ponad 20 minut. Pierwsza refleksja po kilku kilometrach, jest głośniej niż w warunkach optymalnej temperatury. Większość drogi ze słońcem, ale spory wiatr, temperatura max 12 stopni w porywach większość czasu 9. Przed Brnem boczny wiatr skutecznie nas wychłodził . Krótki postój w Mikulowie i tankowanie na Shellu, po ruszeniu silnik trochę kaprysił, myślę że nigdy więcej na tej stacji nie zatankuję. Przejazd przez Wiedeń imponuje masakrycznym ruchem, ale o dziwo nic się nie korkuje i jest jedna różnica w porównaniu do obwodnicy Krakowa, na tej krakowskiej poruszamy się w atmosferze którą można kroić i ciężko nią oddychać. Po zmroku jazda jest fatalna a wszystko odbywa się przy prędkościach 120-130 i z pojazdami otaczającymi nas z każdej strony, temperatura też nie rozpieszcza bo spadła do 6 stopni. Jutro byle jak najszybciej dojechać w rejon Adriatyku tam powinno być cieplej.

Zdrowia

a8689ec946455c404c06364c30bbdef6.jpg

 

Nocleg w hotelu coś jak nasze hotele robotnicze, tylko czyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak źle, długo zastanawiałem się nad wyborem trasy, jechałem już raz w marcu do Dubrownika najkrótszą drogą i wiedziałem czego się spodziewać. Wtedy najgorzej wspominam jazdę przez park Narodowy Sutjeska bo na górze było trochę mgły a na 40 km przed Dubrownikiem dopadła mnie burza z piorunami. Wtedy wyjechałem 29.3 z Krakowa i też cała droga raczej w temperaturach 5-10 w drodze powrotnej przejechałem przez ulubiony Vršic

 

Ruszamy po śniadaniu z Wiener Neustadt, nocleg w hotelu Win Budget był w miarę tani a śniadanie znośne. Wypadamy na autostradę i następne godziny polegają tylko na liczeniu kilometrów. W rejonie Villach tankowanie i przerwa na coś ciepłego aby się rozgrzać, wyszukuję też mając już przekonanie co do możliwości niespiesznego dojazdu do Livorno, nocleg w rejonie Padwy. Pada na hotel Venezia ze względu na basen termalny. Recepcjonista zaopatrzył nas w jednorazowe klapki i gdy już mieliśmy się wybierać na basen okazało się że nie mam kąpielówek a przecież zabierałem. Może w bałaganie pakowania się na miejscu w serwisie czegoś nie wziąłem. Idziemy na deptak kurortu aby zakupić wymagane majtki. W miejscowym szmateksie wybieram coś w miarę nierzucającego się w oczy i dokonujemy zakupu, okazuje się że znajomość włoskiego nie jest niezbędna. Negocjacje prowadzimy po rosyjsku i po chwili mam towar za jedyne 20 EUR utargowane 2 . Kupujemy też w pobliskim sklepiku 4 banany i jedno piwo. Spędzamy parę godzin w basenach obserwując sposób spędzenia czasu przez innych, piwo, papieros drinki. Ponieważ nie braliśmy kolacji wychodzimy wieczorem coś zjeść, trafiamy do jednej z lepszych restauracji, cały personel kuchenny rosyjskojęzyczny co ponownie nas zaskakuje.

b73db9f83cb53c8ec30d40c8d1b25226.jpg

 

c17c77c14cf8d71efe3d3975b45dc0bf.jpg

 

ef82b51938a013229daf3d41e270baf2.jpg

 

Hotel czasy świetności ma za sobą ale się modernizują, pozostawiając jednak ciekawe szczegóły

5ead53ac3d989e4c9378b60d6aa5f7bd.jpg

 

A za obraziłem jak się okazało

 

a75c04647f0410cd4e5cb58c46f58f10.jpg

 

2818ac2d5affeb6404c046b3bb7cf366.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...