Skocz do zawartości

Akumulator, alternator, regulator, aligator


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

problem wagi sporej niczym Kurdystan dla Iraku, Rosja dla całego świata i Magda Gessler w progu nowej restauracji.

Ostatnio dzięki przyjaznym wiatrom z południa skierowałem się na północ by stać się posiadaczem nie czego innego jak pięknej hondy cb 500 z "2003 roku". Tego jednak nie ruszamy dziś, historię ową opowiem dnia innego.

Dziś historia nieco bardziej smutna. Mianowicie ciesząc się kolejnymi kilometrami zapominając o Bożym świecie, nieumytych naczyniach i, oczywiście, serwisie pozakupowym nabawiłem się nie lada problemu.

Wygląda on mniej więcej tak:

Od razu oczywiście zamówiłem nowy akumulator, nie wiem, czy nie zbyt pochopnie. Proszę, pomóżcie mi ją przywrócić do życia :< Dodam, że jestem nowy w tej branży więc proszę o wyrozumiałość i pomoc, nie jakieś głupie komentarze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli akumulator zostawiony na "dluzsza chwile" sie rozladuje, to co z nim potem robisz ?

Czy jest w Przemyslu warsztat, lub sklep ktore moze ci sprawdzic akumulator i ladowanie ?

Dziś właśnie zawiozłem akumulator do sklepu z takowymi i sprzedający powiedział mi po 3 minutach sprawdzania miernikiem, że jest kompletnie rozładowany i raczej do wyrzucenia. Dopiero dziś zgłębiałem wiedzę na temat takowych no i z tego co się orientuję, to, że padł nie skreśla go jeszcze. Dodam, że aku jest z WM Motor, ma bitą datę z grudnia 2016 roku, więc przeszło 1,5 roku. Przy zakupie moto (miesiąc temu) zapewniali mnie, że dopiero wymieniany.

 

A jesli akumulator zostawiony na "dluzsza chwile" sie rozladuje, to co z nim potem robisz ?

Czy jest w Przemyslu warsztat, lub sklep ktore moze ci sprawdzic akumulator i ladowanie ?

Ciężko mi powiedzieć, co robię później. Moto jeździłem od kupna (miesiąc temu) codziennie na trasach 5-100 km.

 

# edit refresh

 

Dziś właśnie zawiozłem akumulator do sklepu z takowymi i sprzedający powiedział mi po 3 minutach sprawdzania miernikiem, że jest kompletnie rozładowany i raczej do wyrzucenia. Dopiero dziś zgłębiałem wiedzę na temat takowych no i z tego co się orientuję, to, że padł nie skreśla go jeszcze. Dodam, że aku jest z WM Motor, ma bitą datę z grudnia 2016 roku, więc przeszło 1,5 roku. Przy zakupie moto (miesiąc temu) zapewniali mnie, że dopiero wymieniany.

 

Ciężko mi powiedzieć, co robię później. Moto jeździłem od kupna (miesiąc temu) codziennie na trasach 5-100 km.

 

# edit refresh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakis warsztat, ktory po zainstalowaniu nowego akumulatora jest w stanie sprawdzic ci 2 rzeczy :

- uplyw pradu w stanie spoczynku motocykla, tzn wszystko wylaczone,

- ladowanie aku pod obciazeniem ( specjalny miernik, lub wlaczone swiatla glowne ) ?

Czy masz ladowarke do malych akumulatorow ?

Czy masz tani miernik elektryczny na baterie mierzacy prad, jego napiecie, opor i ew diody ?

Jesli nie to warto sobie kupic w niedalekiej przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakis warsztat, ktory po zainstalowaniu nowego akumulatora jest w stanie sprawdzic ci 2 rzeczy :

- uplyw pradu w stanie spoczynku motocykla, tzn wszystko wylaczone,

- ladowanie aku pod obciazeniem ( specjalny miernik, lub wlaczone swiatla glowne ) ?

Czy masz ladowarke do malych akumulatorow ?

Czy masz tani miernik elektryczny na baterie mierzacy prad, jego napiecie, opor i ew diody ?

Jesli nie to warto sobie kupic w niedalekiej przyszlosci.

Miernik posiadam, ładowarki jeszcze nie aczkolwiek mam zamiar się w niego uzbroić jutro. Z filmików w internecie wiem, że mogę to wszystko zmierzyć miernikiem uniwersalnym. Pytanie tylko, czy kupno nowego akumulatora będzie rozsądną opcją skoro mógł paść alternator, czy nowy akumulator jest niezbędny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec nie wiedzac na prawde w jakim stanie jest twoj stary akumulator, ale z twoich poprzednich opisow moze byc tak ze nie trzyma ladowania.

Zepsuty akumulator moze spowodowac pad altka, dlatego ja bym kupil nowy, doladowal stacjonarna ladowarka, zamontowal i dopiero mierzyl.

Warsztat moze miec lepsze mierniki i wiecej doswiadczenia, dlatego najpierw pomyslalem o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...