Skocz do zawartości

DR 350 bierze olej


Virusi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dymieniem mojej dr'kki

Generalnie to jeździ i odpala na strzała itd, ale problem się zaczął kiedyś jak niechcący zalałem go chyba mieszanką z karnistra którą miałem przygotowaną do innego sprzętu.. i wtedy się zaczęło. Pamiętam że wtedy już podczas jazdy czułem coś nie tak. Dojechałem gdzie miałem dojechać i później przy odpalaniu nie chciał zaskoczyć, ciężko było i zaczął mocno dymić. Zauważyłem też że zaczął mi brać olej. Na dniach rozbiorę silnik i wydaje mi się żę koniecznościa będzie wymiana uszczelniaczy zaworowych i tu pytanie czy od dr 125 pasują ? o takie http://allegro.pl/uszczelniacz-zaworow-uszczelniacze-suzuki-dr-125-i6741286531.html


oprócz tego pewnie też wymienię pierścienie na tłoku, bo też pewnie trzeba będzie.. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie oprócz tego pytania o uszczelniacze co jeszcze obejrzeć wymienić.

Pozdrawiam

 

edit:

Dodam że silnik suchy, remont silnika był robiony jakies 2/3 lata temu na pewno byl zalozony nowy tlok wossnera i lancuch rozrzadu did co wiecej to nie pamietam.

Edytowane przez Virusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli 2 - 3 lata temu zalozony byl nowy tlok z pierscieniami i zrobiony szlif, to tam nie powinno byc zadnych problemow.

Problemem moga byc luzne zawory w glowicy i tam raczej trzeba je wymienic razem z prowadnicami, same uszczelniacze nie zalatwia sprawy na dluzej niz kilka tys km. Tak czy owak wszystko trzeba rozebrac i pomierzyc na poczatek.

Dlaczegi uwazasz ze pierscienie mogly sie zuzyc w tak krotkim czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były tylko takie pierwsze założenia na temat ubywania oleju i mocnego dymienia.. no nic, poszukam książki serwisowej bo gdzieś miałem i będę sprawdzał te zawory. Jeszcze jedna sprawa, bo wiem że jak naleje się zdecydowanie za dużo oleju to mogą być problemy i czy w tym wypadku mogło by to być jedna z przyczyn tego ? Wiem, że nikt tutaj nie jest wróżką, ale co w takiej dr mogłoby się stać jeśli się naleje za duzo oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozebrałem cały silnik, pierwsze co mi się rzuciło to nagar i osad ze spalin ze zaworach wydechowych i to dużo, zamówiłem cały komplet uszczelek na silnik, wyczyszczę zawory założę nowe uszczelniacze i zobaczę czy będzie szczelne, a później złożę wszystko do kupy, pierścienie na tłoku wydają się być dobre, cylinder nie ma żadnych wżerów i wygląda ładnie. Zobaczę co będzie później

I tak apropo wiecie może czy wałek do zmiany biegów pasuje od jakiegoś innego motocykla do dr'ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...