Skocz do zawartości

Wizjery do kasków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mój problem dotyczy wizjerów do kasku. Mianowicie wiem że są szyby przyciemniane, te z efektem tęczy i standardowe. Moja szybka jest już troszeczke porysowana więc rozważam zmianę.

 

Słyszałem też o przydymianiu szybek???? Ale gdy pytałem się w sklepie to babka zrobiła oczy 8O

 

Osobiście najbardziej podobają mi się te szybki z efektem tęczy. Nie wiem tylko gdzie mógłbym dostać takie cudo, i czy może są jakieś minusy takiego wizjerka??????

 

Za wszelkie porady będe wdzięczny

 

pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszelkie szyby przyciemniane, przydymiane i lustrzane z definicji nie nadaja się do jazdy w nocy. czasami z taką szybą nawet lekko po zmroku trudno jechać. dlatego też najlepszym (ale czemu tak drogim?) rozwiązaniem jest kask typu Caberg Justissimo www.caberg.it lub Airoh SV55 www.airoh.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na tej stronce CABERGA znalazłem polskiego przedstawiciela. Jeśli chcecie wizjerki do CABERGA to piszcie na mail [email protected] wystarczy podać model kasku. Prowadzą sprzedaż wysyłkową. Jeszcze tylko czekam na cenę i sie okaże

 

pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airoh SV55 jest rewelacyjny. Fakt, że drogi, ale warty swojej ceny.

Jeżdżę w okularach i nie mogę sobie pozwolić (jak w samochodzie) na zmianę okularów z jasnych na ciemne w razie zmiany pogody 8O.

Jaja były z zakupem tego modelu, bo na stronie producenta widniał jako nowość 2004 przynajmniej od stycznia, a ja go kupiłem pod koniec sierpnia trując dupsko importerowi co miesiąc. FORZA ITALIA.:banghead:

Pocieszano mnie, że w Niemczech też nie da sięgo kupić.

Podobny patent miał tylko Caberg, ale był do bani bo ciemna szyba wchodzi na skorupe i zbiera robale podczas gdy przeźroczysta szyba jest opuszczona.

W Airohu ciemna włazi między skorupe, a pianki, więc nie zbiera syfu.

W komplecie jest jeszcze folia 'antifog' do naklejenia.

SV55 dla mnie bomba :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nolan na rozwiazanie "pin-lock" jest to mniejsza szybka(np. przyciemniana) wpinana od srodka w normalna. Dodatkowym efektem jest nieparowanie szybki nawet przy -10°C nie zbiera sie para.

 

Minusem szybek teczowych lub innych lustrzanek jest zazwyczaj cena wahajaca sie w granicach 200- 350 zl. No i niestety na pochmurne i ciemne dni warto miec szybke przezroczysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kaskow Suomy wizjery sa na Targowej 77 w salonie Suzuki koszt ok 200 pln ja mam w swoim Gunwindzie i jest super ale tak jak tu pisali poprzednicy nie nadaja sie na jazde w nocy, a w deszczu to lepiej jechac z otwartym ;)

 

Oczywiscie chodzi o Wawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airoh SV55 jest rewelacyjny. Fakt, że drogi, ale warty swojej ceny.

Jeżdżę w okularach i nie mogę sobie pozwolić (jak w samochodzie) na zmianę okularów z jasnych na ciemne w razie zmiany pogody 8O.

Jaja były z zakupem tego modelu, bo na stronie producenta widniał jako nowość 2004 przynajmniej od stycznia, a ja go kupiłem pod koniec sierpnia trując dupsko importerowi co miesiąc. FORZA ITALIA.:P

Pocieszano mnie, że w Niemczech też nie da sięgo kupić.

Podobny patent miał tylko Caberg, ale był do bani bo ciemna szyba wchodzi na skorupe i zbiera robale podczas gdy przeźroczysta szyba jest opuszczona.

W Airohu ciemna włazi między skorupe, a pianki, więc nie zbiera syfu.

W komplecie jest jeszcze folia 'antifog' do naklejenia.

SV55 dla mnie bomba :P

 

Właśnie także kupiłem sobie SV55... Kask sympatycznie wykonany, precyzyjnie i z dość dobrych materiałów. Super wygląd, wygodny dobrze wentylowany, jedyne co mnie wnerwia to to, że jednak podczas jazdy coś świszcze i gwiżdże... Miałem nadzieję że będzie ciszej niż w Cabergu J1 Plus a nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...