Skocz do zawartości

FZS 1000'-04, Obroty 4 tyś na gorącym, Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się długo z problemem rosnących obrotów na gorącym silniku. Problem zaczął się w zeszłym sezonie, oddając w tym roku motocykl do serwisu kazałem zwrócić uwagę na problem. Mechanik mówi, że wszystko jest dobrze złożone i ustawione, nie ma uwag, a na chwilę obecną nie wie co może być przyczyną. Po regulacji czyszczeniu etc. dalej to samo.
Problem: Yamaha FZS 1000 Fazer 2004, na zimnym silniku bez żadnych problemów z odpalaniem po dodaniu gazu silnik ładnie wchodzi na obroty i szybko spada do 1.5 tys obrotów (czy tam 1 tys, nie pamietam jak ustawione). Gdy tylko rozgrzeję silnik w czasie jazdy średnio obroty zatrzymują się na około 3 tys, mam wrażenie że im jest bardziej rozgrzany tym obroty coraz wyższe, czasem jest to 4, a nawet rekordowo 4.5 tys. Jest to uciążliwe bo jak jadę w korku, wciskam sprzęgło to obroty rosną, motocykl sam przyspiesza, albo jak gorący to odpalm i obroty od razu wysokie. Króćce są szczelne (chociaż sprawdzałem domowym sposobem - plakiem), wszystko przy gaźnikach wygląda idealnie, nie mam błędu czujnika tps.

Cecha charakterystyczna: nawet gdy silnik jest mocno rozgrzany i silnik pracuje na powiedzmy 3 tys obrotów, po około minucie pracy silnika nagle następuje spadek na 1,5 jakby wszystko wracało do normy. Po dodaniu gazu dalej to samo.

 

Edytowane przez Adriano22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...