Skocz do zawartości

Trasy na poligonie k/Warszawy


Gość QbaYZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktos z szanownych grupowiczow z okolic Wawy (Marki, Zabki, Zielonka, Rembertow) bywa czasami na poligonie wojskowym. Czy mozecie polecic jakies fajne trasy, a moze jest gdzies w tych okolicach kawalek laki przypominajacy tor crossowy?

 

 

Siema,

 

 

Ja znam dobrze poligon pomiędzy Wolą Grzybowską a Okuniewem. Jeździłem tam swoim simsonkiem, teraz czasami na rowerze. Raz udało mi się jechac za czołgiem :mrgreen: Serio :lol:

 

W kazdym razie jak chcesz to opowiem co i jak. Z tego co widziałem to własnie tam jeżdżą te wspaniałe motocykle, które widziałem w TV z pięknym napisem ORLEN. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam, co do tematu to jest co jeszcze ujeżdżać na poligonie w Rembertowie? Bo ostatni post w tym temacie trochę zerdzewiał ;) Będę stawiał pierwsze kroki poza szosą i rozglądam się za terenami, torów nie biorę narazie pod uwagę ze względu na ich przepełnienie i mentalność co niektórych latajacych po nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm... tory nie są przepełnione, chyba że trafisz na szkolenie albo na "ustawkę", na którą umówiło się 30 zawodników :) Natomiast jeżdżenie po lasach i poligonach szczerze odradzam, bo złapiesz złe nawyki i łatwo o głupią kontuzję (kilka dni temu chłopaczek, który upalał po poligonie w Górze Kalwarii rozwalił się o wystające resztki jakiegoś betonowego okopu). Poza tym co zrobisz, jak się połamiesz gdzieś na drzewie na środku poligonu? Już były takie przypadki i największym problemem było dostarczenie delikwenta do karetki. Na torze przynajmniej masz gwarancję, że wszyscy jeżdżą w tym samym kierunku :)

Sugeruje wyskoczyć na jakąś pętelkę treningową i naukę/zabawę w takim miejscu. W okolicy Ząbek/Rembertowa masz na przykład takie miejsce tu: 52.255679, 21.184077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoją sugestją ale to w przypadku samotnej jazdy. Jako żółtodziub w off roadzie raczej na wiele sobie na początek nie pozwolę z braku obycia w terenie na moto. Co do jazdy poza torem są różne teorie z tego co czytam po różnych forach,większość idzie w tym kierunku że nie złapie się złych nawyków, wręcz przeciwnie. Jestem za stary na osiągnięcie czegoś w tej dziedzinie więc za bardzo nie będę się rozkminiał w tym kierunku, bardziej rekreacja ewentualnie jakiś cross country dla seniorów hehe. Dzięki za namiar na miejscówkę, jak pogoda dopisze to sie wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm... tory nie są przepełnione, chyba że trafisz na szkolenie albo na "ustawkę", na którą umówiło się 30 zawodników :) Natomiast jeżdżenie po lasach i poligonach szczerze odradzam, bo złapiesz złe nawyki i łatwo o głupią kontuzję (kilka dni temu chłopaczek, który upalał po poligonie w Górze Kalwarii rozwalił się o wystające resztki jakiegoś betonowego okopu). Poza tym co zrobisz, jak się połamiesz gdzieś na drzewie na środku poligonu? Już były takie przypadki i największym problemem było dostarczenie delikwenta do karetki. Na torze przynajmniej masz gwarancję, że wszyscy jeżdżą w tym samym kierunku :)

 

nie chce mi się sprzeczać bo crossowiec w zasadzie nigdy nie zrozumie endurzysty :D ale dla mnie bzdury gadasz i generalizujesz.

tor też jest niebezpieczny bardzo, nie widać co jest za hopą , chyba że mówimy o jakimś full total profeska obiekcie gdzie są flagowi nawet jak ludzie sobie bez celu latają, mnie koleś na crf 250 na piątkowisku by zabił bo się wyglebiłem odrazu za hopką , że bolało to nie wstałem odrazu on wyszedł z zakrętu na pełnej k*rwie nie widział mnie( tutaj pomaga jak stoją gapie przy hopce , ale wtedy ich nie było ) i wylądował mi prawie na łbie............... a takie przypadki są nagminne jak się do dupy lata i często glebi a jest tłoczno nie życzę nikomu koła w głowie........... ,a za hopką która ma parę metrów nie widać co się dzieje a co dopiero za jakaś dłuższą...

 

z dojazdem też bzdury wyssane z palca i generalizowanie , znam 3 czy 4 tory w okolicy, gdzie po lekkim deszczu karetka musiałaby być na podwoziu patrola albo stara 266 żeby dojechać bez problemu o zimie nie wspomnę........

 

z lataniem w jednym kierunku fiołek jest żywym przykładem............

 

ja ostatnio latałem na żwirce w grupie obcych ludzi , mimo ogromnych różnic sprzętów i poziomów jakoś wszyscy potrafili się zgrać nikt się nie zderzył , do podjazdu była kolejka jak jeden sie zglebił to czekaliśmy aż zejdzie na dół i dopiero następny .........

 

więc generalizowanie i tyle.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drapać się ;) tak czy siak z chęcią łapnę się z kimś kto miałby czas i chęci nakreślić podstawy przy pierwszych krokach - poza tymi co już w necie wyszperałem i oglądałem (a ktoś z transportem to już bajka by była ;)). Generalizować czy nie generalizować - nie ważne, wszędzie jest niebezpiecznie nawet przy wyjściu do warzywniaka po kilo kartofli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kimś od kogo można się uczyć a raczej sam bym się chętnie czegoś nauczył bo dopiero zaczynam. Jeśli interesują Cie tereny w okolicach góry kalwarii to pisz , chociaż ząbki a góra kalwaria to inne strony warszawy :P chętnie z kimś pośmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...