Skocz do zawartości

Pierwsze Supermoto 125.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam aktualnie gillere runner sp 50 i wraz z wiekiem wymagania rosną...Interesuje mnie głownie supermoto,ponieważ mam problemy z kręgosłupem.Jakie polecacie supermoto pojemość 125 ,zależało by mi na nowym sprzęcie (cena nie gra roli) o dużej mocy i małej awaryjności. Z góry dzięki za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to nowy sprzęt ale rozejrzyj się za MZ SM 125. Chyba najmocniejsza 125 w tej klasie (mowa o 4T). Miałem, polecam, bez problemu szło tym latać na kole.

 

Jeśli masz problemy z kręgosłupem to supermoto nie jest dobrym pomysłem bo tam masz dość wąska kanapę i specyficzną pozycje za kierownicą, po przejechaniu 20 - 30 km już tyłek daje o sobie znać. Kręgosłup również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post więc pragnę się przywitać. Mam 23 lata i około 186cm wzrostu, przymierzam się do zakupu pierwszego motoru. Zawsze mnie jarało supermoto, nie prędkość ale coś więcej. Zastanawiam się nad zakupem 125tki raczej w 4t bo 2t w mojej kategorii to chyba zadkość? Posiadam prawo jazdy kat.b i na takie chciałbym kupić swoją maszynę.

Moje pytania, mam około 15tys. na maszynę, jeśli mam wydać mniej to się nie obraze;).

Nie będę za duży na 125? Nie chciałbym wyglądać komiczne, jak wyżej pisałem prędkość mnie nie jara, choć od czasu do czasu lubię poszaleć.

Widziałem na OLX czy otomoto hondy z okolic 2010-2014r. W cenie 8.5-10tys. Oraz huski za 8-13. KTMa w moim przedziale cenowym nie znalazłem lub kijowo szukałem. Chińczyki odpuścić czy brać je pod uwagę? Chciałbym aby mimo wszystko moto miało te 15km że względu na to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia co sam wiem po sobie, czyli z moimi przygodami motoryzacyjnymi.

Proszę o porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw o obwarowaniach prawnych prawka B na moto.

"4) kategoria (prawa jazdy - przyp. red.) B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.” (…)

 

Tak naprawdę to na Twoim miejscu brałbym coś chińskiego typu Benyco Tekken czy Romet ADV Fi Pro 125.

Widziałem, macałem, cena do przyjęcia.

Pojeździsz i resztę kasy wydasz na prawko A i potem drugie moto typu stare, piękne BMW F650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o obwarowania mocowe. Tak naprawdę to to będzie tylko wyglądało jak supermotek. Nauczy Cię niektórych odruchów i ogólnego zachowania i tyle...

Lepiej pieniążki przeznaczyć na inne cele, chyba, że chcesz aby ta 1/8 litra była sprzętem docelowym.

Wtedy inna rozmowa.

A tak, jak kolega wcześniej napisał, taki ADV spokojnie da radę do nauczenia się i po zrobieniu pełnego A wskoczenia na większego konika.

2T odpadną właśnie przez moce, bo zablokowane nie jeżdżą tylko chleją jak głupie, a odblokowane nie łapią się na kategorie... I w razie "W" nie dość, że jedziesz bez uprawnień to jeszcze szybko ubezpieczyciele się wypinają i nie masz też głupiego OC.... A to może naprawdę zaboleć...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację z prawkiem. Nie miałem w planach robienia A, ale chyba się nie obejdzie. Muszę na sucho przemyśleć sprawę. Kolega mi poleca KTM Duke do nauki i dopiero po zaliczeniu A kategorii przesiadekę na supermoto. Sam nie wiem, dzięki za odpowiedzi. Jeśli macie jeszcze jakieś rady to chętnie je wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować się do porady, którą napisałem 6 postów wyżej. Zamiast ładować 13 tys. zł w Duka 125 możesz kupić za plus minus 5 tys. zł MZ SM 125 i coś tam lizniesz namiastki prawdziwego supermoto ;) Co prawda nie pójdzie na koło z gazu z 3 biegu jak LC4 czy inne mocne SM ale coś tam już się obeznasz. Dużo nie stracisz, łatwo sprzedasz, zostanie kasy na zrobienie prawka kat. A i zakup docelowej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam chciałbym zapytać albo o prośbę w doradzeniu kupna motoru. Chodzi o to że mam 17 lat  miałem styczność z jadą ale było to na quadzie (150 ccm) i około rok czasu na romecie 125 ccm szło mi dobrze szybko ogarnalem co jest pięć i teraz zastanawiam się nad zakupem supermoto jakiegoś i przyszedłem z zapytaniem jaka pojemność żeby nie poniosła ale tez żeby nie brakowało 😄 myślałem coś nad ktm’em exc 125 2t albo 250 4t ale czy będzie dobrze ? Bo 450 to już podejrzewam jak na moje ,, umiejętności’’ o ile można to tak nazwać 😉 z góry dziękuje za odpowiedz 

Edytowane przez Iseek21!
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć wszystkim :D
Planuje zakup pierwszego motocykla supermoto. Chciałbym żeby miał trochę mocy więc skłaniam się głownie w stronę 2t ale 4t też rozważam. Fajnie też żeby nie trzeba było co sezon ładować w niego połowę wartości na remonty i żebym nie wyglądał na nim jak na zabawce.Pojemność która mnie interesuje to 125. Mam 186cm wzrostu i ważę 85kg budżet to około 8 tysięcy. myślałem nad yamahą dt 125x co o niej sądzicie? Z góry dzięki za pomoc i proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...