Skocz do zawartości

KTM EXC 200 2009- twarda klamka hamulca.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od niedawna jestem posiadaczek KTM EXC 200 z 2009 roku. Przy zakupie wiedziałem, że klamka sprzęgła jest twarda, była też w pół ułamana. Kupiłem nową klamkę, wymieniłem płyn w układzie na magura blood, dedykowany. przy wymianie, wraz ze starym olejem wyleciało też trochę wody. Niestety klamka sprzęgła nadal twarda. Rozebrałem sprzęgło, zeszlifowałem rowki na koszu zewnętrznym, przejrzałem tarcze, przekładki, docisk- wszystko w bardzo dobrym stanie. Wyczytałem w necie, że to może wina twardych sprężyn- kupiłem nowe OEM, wykosztowałem się trochę bo 200zł kosztowały, no ale nic- sprzęgło nadal twarde.
I nie to, że jestem mięczakiem, łapę mam dosyć wyćwiczoną od klamki w yzf, porównywałem z innymi KTMami i o wiele lżej chodzi, na jeden paluszek a u mnie jednym palcem max 5 ruchów i już brak siły. Muszę używać min. 2 palców co jest bardzo uciążliwe i jest przyczyną wielu gleb, ponieważ nie mam takiego chwytu na kierownicę i już nie raz mi wyrwało ją z tej ręki.

Na prawdę nie wiem już co robić, jestem załamany. Kupiłem ktm z marzeniem o fajnym, leciutkim sprzęgle a tu taka niespodzianka :(

No, ale jeszcze raz, przypominam:
- Nowy płyn w sprzęgle
- Nowy olej w silniku
- Długa klamka
- Kosz sprzęgłowy zewnętrzny spiłowany
- tarcze, przekladki, docisk w dobrym stanie

Co może być przyczyną tego twardego sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...