Skocz do zawartości

trx 450R 06 -problem z hamulcem tył


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed poczekaniem do kwietnia odkrec pompe, oproznij z plynu i sprawdz po odkreceniu pokrywy zbiorniczka plynu hamulcowego czy maly otworek obok duzego, ktorym plyn wplywa ze zbiorniczka do pompy jest drozny. Mysle ze nie jest a po jego przepchaniu problemy znikna.

Walenie kamieniem w pompe to ciekawy sposob jej naprawy - nie wpadlem na to.

Druga mozliwa przyczyna to rozwarstwienie sie gumowego przewodu hamulcowego do wewnatrz, w zwiazku z czym przepuszcza plyn tylko w jedna strone ( gdy ma wieksze cisnienie z pompy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Walenie kamieniem w pompe to ciekawy sposob jej naprawy - nie wpadlem na to.

 

niestety adamie jakoś musiałem wrócić a byłem w miejscu gdzie nie wiem czy terenówka by dotarła raczej traktor albo samolot :D a trzymało tak że nie mogłem ruszyć jak w kopńcu ruszyła to paliła sprzęgło wolałem zaryzykować że rozwalę pompę niż sprzęgło bo prostsza i tańsza wymiana :D

 

 

czy maly otworek obok duzego, ktorym plyn wplywa ze zbiorniczka do pompy jest drozny. Mysle ze nie jest a po jego przepchaniu problemy znikna.

 

no właśnie mam taki zajebisty warsztat że po przeprowadzcce zgubiłem pistolet do powietrza do sprężarki , pompę obdmuchiwałem tym do pompowania kół bez wężyka ale on nie ma takiego skupienia ciśnienia i możliwe że w tym małym wciąż coś tkwi a płyn hamulcowy chyba jest żrący dosyć bo szczypie w usta strasznie i jak sięnapijesz przej**ane gorzej jak benzyna więc ustami ciężko przedmuchać :D

 

 

Druga mozliwa przyczyna to rozwarstwienie sie gumowego przewodu hamulcowego do wewnatrz, w zwiazku z czym przepuszcza plyn tylko w jedna strone ( gdy ma wieksze cisnienie z pompy ).

 

przewód też chyba wymienię tylko czekam za $

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest jak adam pisze słowo w słowo......pompa nie zaciąga niby ale jak próbowałem na chama czyścić powietrzem na złożonym układzie to udało mi się doprowadzić że klocki się ścisnęły a tłoczek wysunął dmuchając powietrzem w ten otworek aczkolwiek on był ( nie wiem jak teraz ale pewnie dalej ) zatkany bo żadnego druta nie idzie przez niego przetkać , to jest jakaś dysza średnica jest krytyczna ? myślę nad wiertłem drut tak cienki żeby tam wszedłsię gnie i nie idzie go wcisnąć....

 

dlaczego wiem że pompa ? bo przy kombinacjach pękł mi przewód hamulcowy przy wyjściu z pompy i dostałem w twarz wytryskiem ( bez skojarzeń ) płynu i wtedy klocki puściły więc nie wraca przez pompę w której tłoczek teoretyczniw wraca ....

 

są diengi to nowy przewód , kit do pompy , tylko co z tą dziurą jeśli dalej nie jest drożna ? wiertło chyba ale co jak spieprzę średnicę ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...