Skocz do zawartości

Problem z zalewaniem KX 125


korylcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, na jesień robiłem remont silnika w kx125 2002 rok, po złożeniu i ustawieniu zapłonu w tym samym miejscu co poprzednio [ze zdjęcia] motocykl odpalił za pierwszym strzałem i wszystko działa, zachowuje się dobrze. Jedyny problem jest taki, gdy zostawie motocykl na dłużej nie chce odpalić na kopa, odkręcam świece, lekko jest zawilgocona, czyszczę i znów odpala za pierwszym. Gdy to zauważyłem, gaźnik rozebrałęm i przedmuchałem, a wszystkie ustawienia zostały te same, a także zmieniłem świecę na nową - ale problem nadal ten sam. Dodam, że kiedyś motor musiał leżeć, aby z gaźnika lała się benzyna, teraz wystarczy 45-60stopni pochyłu i już leję się z wężyka. Wężyk puszczony po prowadnicy, za silnik w stronę podłogi.
Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz ze ssaniem? Przed remontem miałeś też takie objawy? Może to być również spowodowane niewyregulowanym gaźnikiem lub nie odpowiednia dyszą wolnych obrotów.

Edytowane przez kryhol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zmienia to faktu, że silnik dostał nowe życie i warto wypróbować czy na ssaniu odpala normalnie książkowo, jeśli gaźnik jest odpowiednio wyregulowany i dysze nie kombinowane to powinien tak odpalać, uwierz ze warto na start mu dać tą większą dawkę benzyny i powietrza. Mojemu gadowi po remoncie też nie odpowiada odpalanie bez ssania :)

Edytowane przez kryhol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać->wyczyścić gaźnik jak i dysze-> wyregulować ustawienie pływaka-> poskładać w odwrotnej kolejności-> cieszyć się sprawnym motocyklem. W razie problemu oddać komuś kto to prawidłowo zrobi;)

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...