Skocz do zawartości

Leasing na motocykl - jak to wygląda w praktyce?


MichalinaIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

 

W związku z faktem, iż jestem leasingodawcą w jednej z wiodących firm na rynku i trafia mi się sporo motocykli do wyleasingowania, przybywam aby rozwiać wątpliwości.

 

Często problemy rodzą się już na początku, a zamykają się w pytaniach:

 

1. Czy w ogóle można wziąć motocykl w leasing?

2. Czy trzeba zawierać polisę u leasingodawcy?

3. Co możemy wrzucać w koszty firmy?

4. Czy ubezpieczenie za motocykl można wliczyć w ratę leasingową?

5. Co to jest GAP i czy można go zawrzeć również na motocykl?

6. Czy zniżki za bezszkodową jazdę obowiązują również przy dwukołowcach?

 

Ad. 1 - Oczywiście. Jeśli jego wartość przekracza 15 000 zł nie stanowi to problemu.

Ad. 2 - Niekoniecznie - leasingobiorca może ubiegać się o własne ubezpieczenie.

Ad. 3 - W koszty firmy wrzucamy: ratę leasingową, czynsz inicjalny, eksploatację pojazdu,

Ad. 4 - Zależy to od danej firmy, natomiast często jest możliwość zawarcia ubezpieczenia wieloletniego, czyli dodajemy je do rat leasingowych.

Ad. 5 - GAP w przypadku kradzieży pojazdu lub szkody całkowitej, umożliwia odzyskanie wyższej kwoty zainwestowanych środków, niż tylko z ubezpieczenia AC. Jak najbardziej można go zawierać przy motocyklach.

Ad. 6 - Zniżki bonus malus, czyli za bezszkodową jazdę obowiązują przy pojazdach osobowych i są przeznaczone dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą - również, jeśli byłaby potrzebna symulacja takiego leasingu. Oczywiście wszystko w ramach koleżeńskiej pomocy:)

 

Pozdrawiam,

Michalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z faktem, iż jestem leasingodawcą (...)

 

a już myślałem, że ktoś ma coś konkretnego do powiedzenia - a to ordynarny spam

trafia, gdzie powinien

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm. mamy na fm lekarzy, prawników, mechaników, itp. wszyscy udzielają porad - kiedy ich ktoś pyta. jak nie pyta, a chcą napisać że mają coś do sprzedania (towar, usługi, itd), mają do tego dział reklamy

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz trzeci to u Pana moderatora nie widzę logiki - pisałam prywatną wiadomość z zapytaniem czemu mój post nazwany został ordynarnym spamem? Dlatego, że jestem leasingodawcą i jestem skreślona? Skoro się udzielam w pewnej kwestii, to znaczy, że mam o tym pojęcie i popieram to moim zawodem. Może dlatego, że chcę udzielić odpowiedzi na pytania, które często się pojawiają? Albo dlatego, że każdy mógłby dowiedzieć się jakby to wyglądało na konkretnym, własnym przykładzie - oczywiście (jak zaznaczyłam!) w formie koleżeńskiej porady. Ponieważ gwoli ścisłości - nie mam nic do sprzedania!

 

Nie dostałam odpowiedzi, wiadomość odczytana. Bardzo proszę o sprostowanie, jak nie prywatnie, to publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziewczyno: mogłaś znaleźć jeden z tematów, w których pojawia się zapytanie o leasing motocykla. mogłaś udzielić odpowiedzi na konkretne pytania, które pojawiły się na fm. wybrałaś drogę zamieszczenia paru hasełek startując od "jestem sprzedawcą leasingu, czy można wziąć motocykl w leasing" i masz pretensje, że Twoja reklama została nazwana po imieniu... daj spokój, pozaglądaj na forum na wiosnę, pojawią się (może) nowe pytania, odpowiesz bez wciskania ciemnoty, że Twoja aktywność* ma służyć pomocą

jsz

 

* - poza tą reklamą nie masz nic do powiedzenia nt. motocykli na forum motocyklistów, jak dotychczas

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się tu na coś przydasz...

 

W związku z faktem, iż jestem leasingodawcą w jednej z wiodących firm na rynku i trafia mi się sporo motocykli do wyleasingowania, przybywam aby rozwiać wątpliwości.

1. Czy po zakończeniu leasingu mogę nie wykupić motocykla (wykup 1%) oraz wskazać osobę która tego wykupu dokona?
2. Czy po zakończeniu leasingu mogę wykupić motocykl jako osoba fizyczna do celów prywatnych(motocykl jest na działalność gospodarczą)?

 

Chodzi mi tu o interpretacje US w powyższych przypadkach.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...