Skocz do zawartości

Skórzana kurtka


Delfin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam teraz kurtki na zimę, i wpadłem na pomysł żeby kupić sobie skórzaną kurtkę motocyklową (Naked), wyjąć z niej protektory i nosić na codzień, a na lato wsadzam protektory i mogę jeździć.
Testował ktoś takie rozwiązanie? Kurtka motocyklowa nadaje się do noszenia na codzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo jeździsz turystycznie i chcesz przedłużyć sobie sezon to lepszym rozwiązaniem będzie kurtka tekstylna z wyjmowaną membraną, a na zimę to najlepiej z wbudowaną membraną (jest jeszcze cieplejsza i przedłuża sezon).

Oczywiście motocyklowa kurtka skórzana będzie bezpieczniejsza i to będzie dobry wybór. Skóra latem grzeje, a zimą ziębi, więc pomysł z chodzeniem na co dzień raczej słaby :)

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim wypadku skóra będzie złym wyborem, ponieważ zimą nie da się w tych chodzić na co dzień. Polecam kurtkę tekstylną z wyjmowalną membraną. Dlaczego nie z wbudowaną? Jesienią będzie w niej za ciepło jeśli chcesz chodzić na co dzień, a tak wyjmiesz sobie membranę i będzie w sam raz... Jak chcesz w miarę tanią kurtkę renomowanego producenta to polecam Alpinestars z membraną drystar. Jest naprawdę ciepła i przedłużysz sobie sezon. Oczywiście nie ma co porównywać tej membrany do gore-texa czy nawet sympatexa od modeki bo to jest inna półka, ale naprawdę jestem zadowolony z membrany alpinowskiej. Słyszałem, że w intermotors są teraz duże promocje.. Może warto pojechać i przymierzyć, potargować się ;) Może coś znajdziesz dla siebie. Ja kiedyś swoją kurtkę kupiłem za 500 zł i służy mi już 5 lat i nadal jestem zadowolony.

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj również odradzam kurtkę skórzaną do chodzenia na co dzień, o ile latem czy wiosną się sprawdzi, o tyle już kiedy przyjdą zimne dni i mrozy- będzie Ci zimno i odczujesz dyskomfort. Kurtka tekstylna jak mowa powyżej to lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem cały zeszły sezon Kurtkę Icon team merc, która wygląda jak bluza ale to jednak solidna kurtka. Po wyjęciu ochraniaczy całą zimę ogarnąłem tą kurtką. Jest nieprzewiewna, ma sporo kieszeni, zewnetrzne zamykane, mozna ja prać, i ma fajne wentylacje pod pachami.

Polecam wlasnie jako 2 sezonowke.

 

https://www.sklepmotocyklowy24.pl/odziez/kurtki/kurtki-tekstylne/icon-team-merc-kurtka-zielona.html

 

Problem ze skora jest taki ze powinna byc dopasowana i wtedy pod nia nic nie włozysz w zimie i bedzie ci zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...