Skocz do zawartości

ISDE 2004 Miedziana góra


Rekomendowane odpowiedzi

Czytaliscie to

http://sport.onet.pl/981297,wiadomosci.html

 

"Czterech młodych ludzi zaatakowało bowiem na prowadzącej przez las ścieżce szwedzkiego zawodnika, który w wyniku uderzenia jakimś przedmiotem, prawdopodobnie kijem, doznał złamania ręki."

 

"Zdumienie i wręcz niedowierzanie wzbudziła natomiast wiadomość, że skradziono także z dozorowanego parkingu motocykl niemieckiego zawodnika, który poniósł śmierć w wypadku na trasie. Maszyna została umieszczona na parkingu przez policję dla przeprowadzenia szczegółowych ekspertyz mających ustalić przyczynę wypadku."

 

I jak tu sie nie wkuric ;) jak tak maja wygladac imprezy to lepiej zeby ich nie organizowac w tym pojebanym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pbuhne.neostrada.pl/info.htm

Kradzieże motocykli i chuligańskie wybryki podczas enduro w Kielcach

PAP 20:10

 

Do wybryków chuligańskich oraz kradzieży motocykli doszło podczas odbywających się od poniedziałku w okolicach Kielc motocyklowych mistrzostw świata w terenowych rajdach enduro. Mieszkańcy podkieleckich miejscowości skarżą się na szalejących motocyklistów.

 

W piątek po południu w kompleksie leśnym w okolicach Strawczyna szwedzki zawodnik rajdu został uderzony przez nieznanego sprawcę kijem. Motocyklista trafił do szpitala z podejrzeniem złamania ręki - poinformował nadkom. Artur Niedbała z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

 

Uczestnicy rajdu terenowego narzekają na kradzieże motocykli i na chuligańskie wybryki. Dyrektor mistrzostw Mirosław Malec powiedział, że grupy chuliganów demolują trasę, na której kopią doły, niszczą mosty, budują tamy podwyższające poziom wody, a także popychają zawodników. W czwartek policja zatrzymała trzy osoby, które kopały dół na trasie rajdu.

 

Według zastępcy komendanta kieleckiej policji podinsp. Jerzego Bukały, do chuligańskich incydentów dochodzi z powodu złośliwości niektórych okolicznych mieszkańców.

 

Bukała powiedział, że w zabezpieczenie imprezy zaangażowano duże siły policyjne, ale funkcjonariusze nie mogą czuwać nad całą trasą, tym bardziej że przebiega ona często przez tereny trudno dostępne.

 

Według Niedbały, od początku rajdu skradziono 17 motocykli należących do cudzoziemców. Nie były to motocykle zawodników; nie stały też na wyznaczonych, strzeżonych miejscach parkingowych.

 

Skradziono także motocykl zabezpieczony przez policję po śmiertelnym wypadku niemieckiego zawodnika, do którego doszło w środę. Według Bukały, motocykl znajdował się na strzeżonym parkingu firmy, która wygrała przetarg na parkowanie zabezpieczonych pojazdów. Prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie. Komendant zapewnił, że wobec winnych zostaną wyciągnięte konsekwencje. Dodał, że przed kradzieżą policjanci wykonali oględziny pojazdu i wszelkie czynności konieczne przy dochodzeniu.

 

Od kilku dni w lokalnych mediach pojawiają się liczne skargi mieszkańców podkieleckich miejscowości na szalejących motocyklistów, którzy przekraczają prędkość czy jadą na jednym kole.

 

Bukała powiedział, że policja karze łamiących przepisy motocyklistów mandatami. Podkreślił, że problem ten nie dotyczy zawodników, którzy są zdyscyplinowani i jeżdżą po wyznaczonych trasach, ale tzw. krasnoludków, którzy pomagają startującym w rajdzie.

 

W środę w związku z mistrzostwami doszło do dwóch tragicznych wypadków. Na peryferiach Kielc, poza trasa rajdu doszło do zderzenia fiata uno z holenderskim motocyklistą z obsługi uczestniczącej w rajdzie drużyny. Na miejscu zginęła pasażerka samochodu, trzy osoby zostały ciężko ranne. Motocyklisty i kierowcy uno nie udało się uratować.

 

Do drugiego wypadku doszło na trasie rajdu w lesie w okolicach Szczukowic pod Kielcami. Zginął zawodnik niemieckiej drużyny.

W 79. Sześciodniówce Motocyklowej, drużynowych mistrzostwach świata w rajdach enduro, uczestniczy ponad 400 zawodników z 33 krajów. Mistrzostwa trwają od poniedziałku w okolicach Kielc. (uk)

>>>>>IFORMACJA POCHODZI Z SERWISU WIRTUALNEJ POLSKI<<<<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wróciłem ;)

to o czym piszecie powyżej to nie wszytko!

to co sie dzisiaj stało przeszło moje najśmielsze oczekiwania!!

po odbyciu sie wyścigu klasy E1 (do 250cc) zawodnicy wyższych klas zbuntowali sie przeciwko organizatorm, że za bardzo sie kurzy i jazda bo takiej trasie jest niebezpieczna. według regulaminu, ci którzy nie pojadą dostaną punkty karne, a ci którzy pojadą podwyższą swoją pozycje. zawodnicy zaczeli wyrywac paliki z ziemi i rwać taśmy. wtedy wystartował jeden zawodnik ale na pierwszym zakręcie inni zawodnicy rzucili w niego palikiem, ten sie przewrócił i zaczeli go kopać i bić. wtedy przerwano zawody i wszyscy rozeszli sie do domów. wiec odbył sie tylko wyscig klasy E1, a E2 i E3 zostały odwołane!

to juz moim zdaniem przesada, za wiele sie działo na jednych zawodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wróciłem :buttrock:

to o czym piszecie powyżej to nie wszytko!

to co sie dzisiaj stało przeszło moje najśmielsze oczekiwania!!

po odbyciu sie wyścigu klasy E1 (do 250cc) zawodnicy wyższych klas zbuntowali sie przeciwko organizatorm, że za bardzo sie kurzy i jazda bo takiej trasie jest niebezpieczna. według regulaminu, ci którzy nie pojadą dostaną punkty karne, a ci którzy pojadą podwyższą swoją pozycje. zawodnicy zaczeli wyrywac paliki z ziemi i rwać taśmy. wtedy wystartował jeden zawodnik ale na pierwszym zakręcie inni zawodnicy rzucili w niego palikiem, ten sie przewrócił i zaczeli go kopać i bić. wtedy przerwano zawody i wszyscy rozeszli sie do domów. wiec odbył sie tylko wyscig klasy E1, a E2 i E3 zostały odwołane!  

to juz moim zdaniem przesada, za wiele sie działo na jednych zawodach...

 

Siemacie

Ja własnie też wróciłem.

Spotkałem się na ISDE z Adamem i również widziałem tę sytuację, szkoda gadać :buttrock:

Ale nie do końca jest tak jak Adam pisze.

Spotkałem sie po tym zajściu z moim kolegą, który powiedział mi, ze innym zależało żeby ten dzień nie liczył się do wyników wtedy polacy by spadli, a jeżeli wyniki nie byłyby zaliczone to jakieś tam państwo byłoby wyżej, a polska niżej. Bo zawodnicy w suymie jechali 7 dni.

A ten kurz to był tylko pretekst. Nie wiem dokłądnie co i jak pewnie dowiemy się z relacji.

W każdym bądź ten incydent zapewne został wywowały podpiciem zawodników(E3) , którzy ukończyli już

zawody i niestety doszło do tego do czego dzoszło, do końca nie wiem co i jak, mówie dowiemy się z relacji, w każdym bądź razie wyglądało to jak bójka na stadionie.

W pewnym momencie zacząłem się bac czy zaraz wszyscy na wsyztskich nie uderza :roll:

 

A teraz pozytywnie ;)

Niesamowite wrażenia, czuć ten klimat międzynarodowy, wszyscy się bawili, inne narody nawoływały do zabawy polaków, przypominało mi to piknik na moto gp w Brnie, tyle, że na mniejsza skalę.

A co do próby to poprostu super, nie przypuszczałęm, ze aż tak mozna jeźdizć. Wiem teraz do czego dążyć :mrgreen:

Zrobiłęm ze 160 fotek, jak obrobie to powrzucam na dforum albo inny serwer. Niestety tylko z jednej klasy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie też wróciłem.

i z tego co sie dowiedzialem od jednego z organizatorow to bylo to tak: Hiszpanom zje*al sie jeden motor i zaczeli robic jaja ze im za sucho bo bali sie ze ich Anglicy przeskocza w klasyfikacji. Wtedy wk... sie jeden Anglik i wjechal na tor po chwili jeden z hiszpanow je*nal mu kolek w szprychy i koles sie wyjebal. Otym zeby go ktos jeszcze kopal to mi nic nie wiadomo ale ten hiszpan spierdalal rowno bo go kibice chcieli zaje*ac ( szkoda ze go nie dogonili :twisted: ). Od tego momentu juz byl totalny bajzel a nasza dzielna policja oczywiscie nawet nie wysiadla z radiowozu ( pewnie sie bali zeby im nie ukradli ) a chrona miala spory problem z opanowaniem tego.

Najgorsze jest to ze chyba anuluja caly ostatni dzien, a nasi tak fajnie jechali :x

 

Jako ciekawostek moge wam jeszcze powiedziec ze na zawody kupiono 17 tys drewnianych kolkow ( kazdy po 1zl 60gr czy cos kolo tego ) tasmy za ok 20 tys a za koszenie terenu pod ostatni TC zaplacili 5 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Poza trasą cała ta polska ISDE to była jedna wielka wpadka.

Wszystko co piszecie to prawda, tyle że motocykli więcej ukradli.

W tym mój :cry:

Więcej o tym piszę w osobnym temacie w Piwie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...