Skocz do zawartości

F4i problem z odpaleniem


Damian1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mi powie post-77063-0-50683700-1505410824_thumb.jpg czy w tej wnęce w kluczyku powinno coś być, problem jest następujący motor kreci pompka nie chodzi (ogólnie brak iskry), po przełożeniu z innej f4i stacyjki i kompa wszystko jest ok,i nie wiem czy to wina kompa czy moze immobilizera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do firmy która dorabia kluczyki z transponderem i zapytaj, może będą w stanie Ci pomóc. Mam jednak obawy że w przypadku uszkodzonego transpondera tylko ASO Hondy jest w stanie ci pomóc lub podmiana kompa z kluczykiem z innego motocykla ewentualnie komp bez immo z USA. Generalnie jak ci ktoś od dorabiania kluczyków nie bedzie w stanie pomóc to tanio nie będzie. Jak to nie immo to zostaje opcja uwalony komputer - procedura usunięcia usterki taka sama.

 

Aaaaa! Zanim się zapłaczesz teraz dopiero doczytałem że podmienialiscie też całą stacyjkę. Sprawdź dokładnie wtyczkę twojej stacyjki. Może byc tak ze jakieś piny powyłaziły i zwyczajnie nie łączy. Obczaj też gniazdo twojego kompa czy wszystko z nim jest cacy. Napisz jeszcze czy korzystaliscie przy podmianie stacyjki z twojej anteny immo czy też motocykla dawcy. Może być tak ze tylko antena jest uszkodzona. Podmień wtedy samą antene.

Obczaj też samą wtyczkę anteny. Ogólnie hondowskie wtyczki są badziewne.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak raz działa a raz nie to coś jest na rzeczy. Podmienialiscie sam moduł i probowaliście odpalać z kluczykiem od tego modułu przy stacyjce? Jak sprawdzaliście antene? Jesteś pewien wtyczek? Marudze, bo jak to żadne z powyższych to będzie kosztownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pompka zadziałała tylko parokrotnie, wszystko było już przepinane i podpinane w każdy możliwy sposób a antena z innej f4i do tej kłopotliwej. Dodam jeszcze że moto jest do stuntu i komp pod siedzeniem nie był przymocowany latał swobodnie a problem pojawił się nagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa. Pozostaje pogadać z magikami od kluczyków a jak to nie pomoże to zostaje szukanie modułu. :/

Do modułu z immo potrzebujesz pasujący kluczyk lub sam transponder.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz procedurę programowania nowego kluczyka:

http://www.fireblade.pl/programowanie_kluczyka_honda_hiss.php

Wykonaj punkty 1-4 zgodnie z instrukcją i będziesz wiedział czy twój kluczyk jest w stanie uruchomić procedurę rejestracji nowego.

 

Jak wypadła pestka to lipa nikt ci tego nie zrobi, honda się postarała.

Kluczyki są na stałe dopisywane i szyfrowane w komputerze możesz dodać 4 i ani jednego więcej.

Może jacyś spece już to rozszyfrowali, ale ogólnie ciężki temat.

Zawsze jest ważne żeby do programować nowy kluczyk póki stary działa.

Edytowane przez pit

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest jeden "miszczu" od kluczyków ,programowania itd.Poszukaj ,znajdziesz :) .Pogadaj z nim.Odnośnie szyfrowania ,być może komp tylko 4 może dodać,ALE dowiedziałem się całkiem niedawno ,że kluczyk można klonować, wtedy komp widzi go jako jeden i ten sam .Można dorobić ich dowolną ilość :laugh: .Tak że honda wcale się nie postarała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest jeden "miszczu" od kluczyków ,programowania itd.Poszukaj ,znajdziesz :) .Pogadaj z nim.Odnośnie szyfrowania ,być może komp tylko 4 może dodać,ALE dowiedziałem się całkiem niedawno ,że kluczyk można klonować, wtedy komp widzi go jako jeden i ten sam .Można dorobić ich dowolną ilość :laugh: .Tak że honda wcale się nie postarała.

Bez problemu sklonują ci kluczyk Yamahy, ale HISS ma zmienne kodowanie i potrzebny do łamania jest kluczyk i ECU.

Może ktoś potrafi to zrobić z samym ECU, ale to już dla Hardcorów z Bronxu ;-).

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...