Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe do Electry?


Rekomendowane odpowiedzi

Szacuneczek, pytanko do obeznanych w temacie. Jakie polecacie klocki hamulcowe do Electry (2001rok) na przód i na tył? Moje już się kończą i chcę wymienić ale nie mogę się zdecydować co brać. Chodzi mi o konkretne nazwy marki i modele/twardości.

Z informacji dostępnych w sieci skłaniam się póki co do EBC HH na przód, ale wolę zapytać bo może ktoś ma jakieś doświadczenia czy porównanie z tymi i innymi. Może któreś za twarde i tarcze niszczą, inne za miękkie i syfią albo piszczą... Czas leci i być może na rynku jakieś zmiany i nowości się pojawiły w które warto wejść?

Proszę o wszelkie konstruktywne propozycje i opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EBC HH, moim zdaniem hamują lepiej niż oryginały

Nie polecam TRW Platinum, hamują nieźle, ale piszczą. Zaciski wypieszczone, tłoczki wyczyszczone, przesmarowane chodzą w paluszkach, użyty smar miedziany do osadzania, dalej piszczą i to chyba drugi raz się na nie nabrałem :/

pzdr Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBC to klocki OEM dla HD, jak i Lyndall (ja wole Lyndall z serii gold) te w sprzedazy od tych montowanych na lini roznia sie ze brak im plastikowej naklejonej nakladki (cos w rodzaju shimmy) tlumi drgania, ogranicza grzanie zacisku/tloczka a tym samym plynu, ale da sie zyc bez tego.



Szacuneczek, pytanko do obeznanych w temacie. Jakie polecacie klocki hamulcowe do Electry (2001rok) na przód i na tył? Moje już się kończą i chcę wymienić ale nie mogę się zdecydować co brać. Chodzi mi o konkretne nazwy marki i modele/twardości.

Z informacji dostępnych w sieci skłaniam się póki co do EBC HH na przód, ale wolę zapytać bo może ktoś ma jakieś doświadczenia czy porównanie z tymi i innymi. Może któreś za twarde i tarcze niszczą, inne za miękkie i syfią albo piszczą... Czas leci i być może na rynku jakieś zmiany i nowości się pojawiły w które warto wejść?

Proszę o wszelkie konstruktywne propozycje i opinie.

 

Dobrze dobrane klocki do tarczy przy zachowaniu prawidel montazu nie piszcza.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie,

Jeszcze tylko pytanie czy na tylne koło dokładnie takie same polecacie jak na przód czy lepiej bardziej miękkie? Wiele opinii wyczytałem że na tył lepiej miękkie ale to opinie pisane przez właścicieli znacznie lżejszych motocykli.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam EBC HH, moim zdaniem hamują lepiej niż oryginały

Nie polecam TRW Platinum, hamują nieźle, ale piszczą. Zaciski wypieszczone, tłoczki wyczyszczone, przesmarowane chodzą w paluszkach, użyty smar miedziany do osadzania, dalej piszczą i to chyba drugi raz się na nie nabrałem :/

pzdr Piotrek

 

Smar miedzowy w hamulcach.... mrau... :)

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...