Skocz do zawartości

Nowe klocki zawsze gotują hamulec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

abrakadabraileśtam... cała sztuka jazdy w gymkhanie polega na tym aby tego tylnego hamulca używać jak najmniej :) spróbuj ograniczyć jego użycie a odkryjesz całe pokłady nowych możliwości :) praca rollgazem - tutaj jest mistrzostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie wiesz jak trudno nauczyć starego psa nowych sztuczek :dry: może w przyszłym sezonie spróbuję nauczyć się bez tylnego hamulca - po zimowym resecie ;)

 

Bimbak - analizując szczegółowo mój proces "docierania" stwierdzam że może tu leżeć problem, aczkolwiek nie robię nic nadzwyczajnego, raczej to co każdy - wsiadam i kręcę ósemki. Używam go tyle co zawsze. A, że nowy nie chce hamować, to duszę dźwignie mocniej. Hamulec gotuje się momentalnie, może po 2-3 minutach jazdy. Wtedy robię przerwę - czekam aż hamulec ostygnie. I znowu na ósemki, znowu 2-3 minuty frajdy. I tak cały boży dzień

 

Faktycznie w pewnym momencie hamulec zaczyna hamować z siłą taką jak zawsze, ale gotuje się wciąż za szybko. Wtedy umilam sobie życie i na prostej drodze rozpędzam się i hamuje bokiem... i tak kilka cykli. Być może w tym tkwi problem że w tym momencie klocki się zeszklają?

Tylko nie wiem za bardzo jak to zmienić - mam nie doprowadzać do zagotowania płynu? Kiedy się dowiaduje że się zagotował (śmierdzi hamującym pociągiem) to jest już za późno :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada w taki razie była by taka abyś po wymianie używał go delikatnie do momentu aż nie zacznie hamować "normalnie".

Ewentualnie na docieranie poćwicz inny aspekt jazdy nie wymagający od ciebie tak intensywnego używania tylnego hamulca jak ósemki. Normalnie bym doradził krótką przejażdżkę (kilkanaście km) wkoło komina lub inny powolny objazd miasta z delikatnym używaniem tylnego hamulca, ale pewnie byś się przy tym wynudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...