Skocz do zawartości

Rękawice na turystyka do 300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

forum jest pełne tego typu tematów, ale spora część jest przestarzała. Na większości odpowiedź to: "Ja kupiłem to i polecam" (tu link do allegro, dawno nieaktywny).

Chciałbym kupić coś między 200 a 300 zł. Długa rękawica, z protektorami. Chciałbym aby były możliwie uniwersalne (tak wiem jak to jest z uniwersalnością), żeby dało się na nich w miarę jeździć w przedziale 15-25 stopni (jak jest chłodniej nie jeżdżę, jak jest 30 stopni trudno od czego- i kogo- kolwiek wymagać normalnej pracy).

 

Rządzi w tym segmencie cenowym teoretycznie Modeka i Shima, ale ja wracam do moto po 4 letniej przerwie i te marki mi nic nie mówią.

Co polecacie?

 

Kupuje kompletny, porządny strój z Tarbora w Lublinie i buty Daytona Spirit. Czy wyłożenie tyle na rękawice tworzy spójny zestaw, czy należało by dołożyć? Rękawice na allegro są nawet po 1200, ale czy rękawice w cenie porządnych butów to nie przesada?

Edytowane przez Gładzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieco rękawic miałem i powiem Ci że mam zestaw nie idealny ale mnie zadowala.

Od 5-17*C held tourig tex, poniżej niestety jest już nie komfortowo. Powyżej 15*C mam shima spark - nie są drogie a naprawdę robią robotę i są bezpieczne przedewszystkim. Jedyne na co bym wymienił je to held air stream II.

Na temp. Podane przez Ciebie pasowały by mi Held air n dry mające ciepłą komorę i zimną - mimo dobrych opinii mi nie leżały, letnia komora ma grubszą wewnętrzną część dłoni i nawet przy zastosowaniu koziej skórki wyczucie manetki jest słabe.

 

Jako jedne chyba brał bym held season z goretexem ale to nieco wyższa polka cenowa.

 

Dlatego polecilbym Ci wziąć te shimy spark bo kosztują niewiele i zobaczyć czy Ci będą leżeć a za resztę kupić nieco grubsze nieprzemakalne.

 

Ja długi czas jeździłem w rekawicach skórzanych tarbora, kosztuja ponizej 200zl, sa dlugie, wygodne, temp. 8-30*C sa ok, ale przez grubą cielecą skórę czucie manety jest nieco gorsze.

 

Aha. Te tarbor po godzinnej ulewie przepuszczą wodę na szwach (impregnowane)

Edytowane przez motoG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc, nie odpisałem od razu, ale przeczytałem chwilę po tym jak dodałeś posta.

Do osób, które trafią do tego tematu później, z doświadczenia, którego nabrałem podczas szukania rękawic:

- przejdźcie się po sklepach, bo od jednego producenta pasowało na mnie M, z drugiego L, a mnie strasznie wkurza takie odsyłanie i cała ta zabawa,

- to, że rękawice wyglądaja ładnie i porządnie nie oznacza, że są dobre, szukajcie opinii na necie,

- nie bójcie się cen w sklepach, są praktycznie takie same jak w necie,

- i po raz kolejny zapraszam do spacerów po sklepach, dzięki temu kupiłem za śmieszne pieniądze rękawice Vanucci, bo sprzedawcy została ostatnia sztuka, której się chciał pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doloz stowe i wez BMW Pro Sommer Gore-Tex.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie. Mój narzeczony ma niedługo urodziny, pomyślałam że dobrym prezentem będą porządne rękawice na jego turystyka (Honda Transalp). Niestety nie mam pojęcia które sprawdzą się najlepiej, jeździmy głównie latem więc dobrze żeby były przewiewne, nie pruły się po kilku użyciach, żeby rzep dobrze trzymał i żeby miały długie mankiety. Pomożecie? 

Zastanawiałam się nad modelem Shima D Tour ale podobno rzep słabo trzyma.. 

Edytowane przez Andzii26
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-Tour nie są wentylowane.

Padło słowo "porządne", więc turystyczne modele Shimy proponuję odpuścić. W moim przypadku zawsze najtrwalsze były wszelkie modele marki Held, możesz też poszukać rękawic Vanucci. Przewiewne i bardzo dobre jakościowo będą też rękawice Rukka Airium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od użytkownika, ale to są rękawice na dość wąski zakres temperatur. Mnie osobiście nie podpasowały. Było w nich zimno, gdy tylko temperatura spadała poniżej 15 stopni, a na upały też były nieznośne (a mówię o moto bez osłony dłoni). Jeśli w Transalpie macie handbary (osłony rąk), to celuj raczej w rękawice ze wstawkami z meshu lub z otworami. Modele Helda, np. Air Stream, Desert, może wspomniane wcześniej Rukki (większa trwałość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 08:53, Arcer napisał:

Padło słowo "porządne", więc turystyczne modele Shimy proponuję odpuścić. 

No wiesz, do 3 stówek to cudów nie można wymagać 🙂


 

W dniu 24.01.2022 o 08:38, Andzii26 napisał:

Witajcie. Mój narzeczony ma niedługo urodziny, pomyślałam że dobrym prezentem będą porządne rękawice na jego turystyka (Honda Transalp). Niestety nie mam pojęcia które sprawdzą się najlepiej, jeździmy głównie latem więc dobrze żeby były przewiewne, nie pruły się po kilku użyciach, żeby rzep dobrze trzymał i żeby miały długie mankiety. Pomożecie? 

Zastanawiałam się nad modelem Shima D Tour ale podobno rzep słabo trzyma.. 

No to jeździcie tak jak ja - też tylko w ciepłe dni jak jest powyżej 10 stopni 🙂 Wcześniej jeździłem w długich rękawicach skórzanych Held ze wstawką ze skóry wielbłąda. Modelu już nie pamiętam bo kupione w Niemczech w Louisie z 10 lat temu. Do jakości nie miałem zastrzeżeń, regularnie pielęgnowane po 10 latach nadal są w świetnym stanie. Ale w cieplejsze dni >20st było zdecydowanie za gorąco. Dwa lata temu byłem kupić nową kurtkę i zarzuciłem w sklepie temat rękawic na ciepłe dni. Polecili mi model Shima RS1. Kosztowały ok. 250 zł, wziąłem. I po dwóch latach mogę je zdecydowanie polecić. Minus był taki, że minęło trochę czasu zanim się "ułożyły" do mojej dłoni no ale ja mam nietypową, szczupłą dłoń z dość długimi palcami, dziwne jak na chłopa 180 cm i 100 kg. Na początku trochę uwierały mnie szwy na czubkach palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...