Skocz do zawartości

Deflektor do szyby motycykla sportowego - CBR 929 RR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heyka,

 

Wczoraj pojechałem w trasę ok. 400km.

Jeszcze w mieście na światłach spotkałem się z Triupmph Sprint ST.

Gość na oryginalnej szybie miał założony deflektor, w zasadzie nie zainteresował mnie jakoś szczególnie, ot bajer.

Szczerze to do dzisiaj nawet nie wiedziałem jak to się nazywa :biggrin:

 

Ale...robiąc ostatnie 100km trasy stwierdziłem, że się starzeję, bo kiedyś ok 150km/h sprawiało, że musiałem się chować za owiewkę, a dzisiaj już 130km/h jest tak sobie przyjemne...przypomniałem sobie o tym co widziałem na światłach i uwaga:

 

...położyłem dłoń na krawędzi szyby i wysterowałem kątem tak (wcale niedużym), że przestałem czuć opór powierza na kasku!

Po prostu szok! Tyle lat za kierownicą i takie banalne odkrycie.

 

I teraz pytania:

Nie mogę nic w necie znaleźć na temat deflektorów do sportów (albo pseudosportów).

Ma ktoś? Używa? Sprawdza się? Jaki?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra, odpowiedzi brak więc wziąłem się za temat bez rad.

 

Moto: CBR 929

Szyba: Zero Gravity SR

Wzrost: 178cm

 

Testowany deflektor: DARKOJAK EWOLUTION DUO

Opis: ładny, estetycznie i solidnie wykonany, płynna regulacja, szybka wysyłka, bezproblemowy zwrot

Efekt: napór powietrza na kask taki sam w każdym ustawieniu, ale więcej szumów - nie spełnił oczekiwań

Wniosek: chyba dodatkowe 10st regulacji kąta zrobiłoby robotę, mógłby być użyteczny przy podróżach z tankbagiem - należy mniej się położyć żeby się schować za strumieniem powietrza

 

Zamówiłem dziś kolejny...dam znać, chyba, że ktoś używa, podpowie co kupić i oszczędzi mi testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Testowany deflektor: DFLK U1-240-C

Opis (w porównaniu do poprzedniego): średnio ładny, przeciętnie wykonany, regulacja KOSZMAR - do 6 śrub użytych w deflektorze potrzeba 3 różnych ampuli (?!?), gumki słabo dopasowane, testy musiały się odbyć z kluczem w kieszeni, zdecydowanie "motylki" w Darkojak to lepsze rozwiązanie, brak wersji z przyciemnioną szybą, dobra cena

Efekt: kąt nachylenia można regulować w dużo większym zakresie, tym samym mogłem odchylić linię szyby deflektora ponad linię góry kasku, no i ... JEST WYRAŹNA POPRAWA :), w zakresie 150km/h - 180km/h napór powietrza na kask i szarpnięcia/zawirowania zdecydowanie się zmniejszyły i pozwalają komfortowo podróżować w wyprostowanej (jak na sporta) pozycji

Wniosek: deflektor zostaje do użytkowania, polecam ze względu na efekt, dla tych którzy używają takich moto do nawijania km.

Ze względu na ergonomię to średnio polecam, jak ktoś znajdzie model z dużą regulacją kąta ale lepiej przemyślaną ergonomią to bym zaryzykował co innego.

 

P.S. Nie ma za co "czytacze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Miesiąc temu padł mój pierwszy zakup w życiu a jest nim cbr 600rr 2003r 35kw. Do moto już się przyzwyczaiłem, ale strasznie denerwuje mnie jazda powyżej 150km, chodzi o wiatr. Wiadomo, schować sie pod owiewke mogę ale jechać 800km trase to lipa. Nie posiadam specjalnego kombinezonu. Buty tcx, rekawice i zakupilem tez fajna zbroje. Moj problem jest taki, że strasznie denerwujacy jest wiatr przy dużych predkosciach. Czy są jakieś przedłuzane owiewki turystyczne? Albo czy sama kurtka przeciw wiatrowa spełni swoje zadanie? Proszę o jakies porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miesiąc temu padł mój pierwszy zakup w życiu a jest nim cbr 600rr 2003r 35kw. Do moto już się przyzwyczaiłem, ale strasznie denerwuje mnie jazda powyżej 150km, chodzi o wiatr. Wiadomo, schować sie pod owiewke mogę ale jechać 800km trase to lipa. Nie posiadam specjalnego kombinezonu. Buty tcx, rekawice i zakupilem tez fajna zbroje. Moj problem jest taki, że strasznie denerwujacy jest wiatr przy dużych predkosciach. Czy są jakieś przedłuzane owiewki turystyczne? Albo czy sama kurtka przeciw wiatrowa spełni swoje zadanie? Proszę o jakies porady.

Są np. deflektory. Wyżej poczyta. Kurtka...zależy co dokładnie Cię denerwuje. Jednak jak motocykle to i wiatr.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...