Skocz do zawartości

[ROZ] Problem z licznikiem Fat Boy 1998


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pacjent Fat Boy 1998.

Licznik elektroniczny.

 

Po jednej z "dłuższych" tras pojawił się następujący problem.

Licznik w czasie jazdy przestaje działać na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, potem zaczyna działać, potem znowu przestaje. Od czasu do czasu migocze wskazanie przebiegu.

 

Przestaje działać cały licznik tzn znika wskazanie przebiegu i przestaje unosić się wskazówka prędkościomierza (opada na 0 , albo blokuje się na jakimś wskazaniu)

 

Gdyby nie licznik przebiegu, to sprawa byłaby prosta, czyszczenie albo wymiana czujnika prędkości.

Ładowanie (działanie alternatora/regulatora napięcia) wyglądają na postoju na poprawne, akumulator nowy.

Aku nie rozładowuje się podczas długich okresów niejeżdżenia. Nie ma problemów z odpalaniem, etc.

 

Zwykle zanik działania licznika pojawia się po przekroczeniu 60-70 mph lub przy szybkim przyspieszaniu.

Licznik wraca po pewnym czasie do życia sam z siebie, ale najczęściej jak zwolnię (choć nie od razu, tylko po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach).

Potem znowu zanika i tak w kółko.

 

Jak zrobię 10-20 mil i jadę dalej licznik działa już ok przez następne 100-150 mil (więcej do strzała nie robiłem), działa przynajmniej w czasie jak na niego spoglądam. Jak się moto "rozgrzeje" trasą to nawet jak przez dłuższy odcinek jadę z prędkością 100-110 mph to licznik działa poprawnie.

 

Sprawdziłem kostki pod licznikiem (siedzi wszystko mocno, nic nie połamane, etc.). Nie psikałem jeszcze kontaktem, bo nie miałem pod ręką.

 

Jaka może być przyczyna?

 

Zimne luty, czy szukać dalej w kablach (których), może jednak potestować dogłębnie regulator napięcia?

Czy też z innej strony może to być oznaka padającego licznika?

 

Niby usterka nie jest gruba, ale jest mocno wkurzająca biorąc pod uwagę miśków z suszarkami oraz planowanie ile można jeszcze na paliwie w baku przejechać.

Tłumaczenie, że się jedzie na oko, bo licznik szwankuje raczej nie przekona Pana władzy :).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez zioolko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty to wielce prawdopodobne. Lub też łączenie wyświetlacza z płytą. Ogolnie do przeglądu. Zapewne wszystko to smd więc trzeba dobrego magika żeby przelutował wszystkie nóżki procesora sterującego wyświetlaczem. Wszak nie licznik ale kilka modułów z wyświetlaczami z samochodów tak postawiłem na nogi. Oglądanie nic nie da tylko trzeba profilaktycznie wszystkie nóżki przelutować.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie obawiam, że trzeba będzie przy liczniku dłubać. Dobry fachowiec (przynajmniej taki, z którego korzystam przy naprawie podzespołów IT), będzie kosztował połowę nowego aftermarketowego licznika z ebay.
Zastanawiam się, czy nie lepiej uderzyć właśnie w nowy licznik km/h.

http://www.ebay.de/itm/OEM-STYLE-ELEKTRONIK-TACHO-HARLEY-DYNA-SOFTAIL-TOURING-BIG-TWIN-1996-2003-/162051558027?hash=item25bb068a8b:g:OPYAAOSw1DtXIHo-

Z opisu wynika, że podejdzie do softaila 98 rok, ale patrząc na jego numerację to mam obiekcje, przed chwilą wyszukałem w necie, że to Kanadyjska wersja, więc może być ok.

 

Zaryzykowałem i kupiłem przed chwilą. Sprzedawca potwierdza, że pasuje do 98.

Mam nadzieję, że rozwiąże to problem definitywnie. Dodatkowo skalowanie będzie w kilometrach więc "problem" przeliczania jednostek w czasie jazdy odpada.

 

Jestem sceptycznie nastawiony do napraw elektroniki. Jeżeli chodzi o zimne luty i smd to w komputerach po kilku miesiącach lub prędzej usterka wraca. Tak więc kasa w błoto. Wiadomo, że inne temperatury, inna skala lutów.

Edytowane przez zioolko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...