Skocz do zawartości

Honda cb 250 - brak 1 i 2 biegu.


Inaguara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam quada (Cpi xs 250, bądź smc 250 barossa, ten sam silnik)na silniku cb 250 two fifty. W trakcie dzisiejszej jazdy "uciekł" mi 1 i 2 bieg. Nie było żadnego zgrzytu skrzyni itp. 3,4,5 oraz luz wchodzi gładko, jednak 1 i 2 nie ma szans wbić. Nie wiem co się mogło stać, wodzik? bądź coś innego? Wiem, że bez rozbiórki silnika się nie obejdzie, może ktoś miał podobny problem? Znacie może jakiś sprawdzony sklep z częściami do tego silnika? ciężko coś na internecie znaleźć, prócz używek. Dodam jeszcze, że niedawno zablokowała mi się skrzynia biegów podczas wbijania jedynki (odblokowała się po 30min prób). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo metal od temperatury pracuje , jak coś jest krzywe to na zimno może działać aa na ciepło już nie

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem prawy dekiel (od sprzęgła), i sprawa wygląda tak: dopóki nie wrzucę wszystkich biegów od 1 do 5, lub 3-5 to mam 1 i 2, natomiast gdy wracam z 5 do jedynki wtedy bieg 1 i 2 znika.Zauważyłem, że sprężynki od wybieraka

są miękkie, po prostu gdy wracam z wyższych biegów tak jakby "coś" nie miało siły zejść z tej 3/luzu na jedynkę i dwójkę.

Oraz czy np. wyrobione sprężynki mogą mieć wpływ? oraz gdzie szukać w PL części cb250? prócz zagranicznych ..?

Edytowane przez Inaguara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...