Skocz do zawartości

spray do czyszczenia silnika, zakamarów tłustych


Rekomendowane odpowiedzi

i kup jakiś APC

możesz rozwinąć, bo skrót APC nic mi nie mówi na tą chwilę, a motor lubię mieć wypucowany

 

Już wiem :) wujek goglarz podpowiedział. Miałeś zapewne na myśli produkty APC te z linka, ale który do silnika motocyklowego aby go umyć i trochę renowacji poddać aby ładniej wyglądał ?

https://detailingpro.pl/24-apc-silna-chemia

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Właśnie chodzi mi o to aby tej emalii czarnej co silnik lakierowany nie naruszyć.

Wiekszosc tych srodkow zre lakier tylko tego od razu nie zobaczysz, a juz najlepiej zre aluminium czy odkryty ocynk na stali wspomniany dimer. Jak masz motorek sprzedac za dwa czy trzy lata to ci ryba, ale jak masz zamiar jezdzic nim dlugo i cieszyc sie ladnym wygladem ja bym tego nie robil. Mozesz uzywac srodkow wyprodukowanych tylko na bazie ropy (lub jej samej ale potem bys musial kercher na goraca wode uzyc, bo po odpaleniu slinika bys mial zadyme) HD ma taki srodek w ofercie tu jest tani.

 

Ja uzywam podobnego urzadzenia do tego https://www.amazon.com/dp/B010OUDSOA?tag=vs-powersports-insert-amazon-20

to jest tylko przyklad bo to co mam juz tego mac nie robi. Psikam srodkiem hd i potem taka maszynka, to samo felgi szprychowe itd, ulatwia zycie

 

Jesli ktos bedzie kupowal taka maszynke niech kupi 1500 lub wiecej wat, ja mam 2000 i wiem ze robi dobra robote, ale te male nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzywac srodkow wyprodukowanych tylko na bazie ropy (lub jej samej ale potem bys musial kercher na goraca wode uzyc, bo po odpaleniu slinika bys mial zadyme) HD ma taki srodek w ofercie tu jest tani.

W założeniu motor na lata kupiony, ale sprzedawać to też jak przyjdzie co do czego to bym chciał w ładnym stanie.

Na razie dziś rano silnik przed sezonem wyczyściłem naftą i pędzelkiem. Tą samą co do mycia łańcucha używam. Wytarłem do sucha, ale wiadomo wszędzie się nie da i film tłusty pozostaje i będzie do tego czepiać się kurz :(

Mam jeszcze taki fajny sposób na czyszczenie moto najzwyklejszym PRONTO do mebli ale tym bezzapachowym. Fajnie, skutecznie i kurz się nie czepia.

Lece tym wszystko od lakieru przez manetki po kanapę z prawdziwej sztucznej skóry :D

Ważne aby to był PRONTO bez zapachowy, bo te zapachowe jakieś olejki mają i smugi zostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 AKRA - używam od X lat i jestem bardzo zadowolony. Bez problemu radzi sobie z tłustymi plamami, olejem, pozostałościami spalonej gumy itp. Pryskasz powierzchnię Akrą, zostawiasz na kilka minut i spłukujesz wodą pod dużym ciśnieniem. W razie konieczności powtarzasz czynność ale raczej nie będzie trzeba - wszystko z reguły znika po jedym spłukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z tym pronto to sie 100% zgadza, ja tez to robilem, tylko nie pamietam czy byl zapachowy czy nie. Jest 100% nieszkodliwy a wrecz przeciwnie zabezpiecza. Tylko z tego co pamietam to kurz sie troche bardziej czepial, ale za to bylo latwiej domyc po nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...