Skocz do zawartości

Honda CB600S 2001, Silnik przerywa na niskich obrotach.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam spory problem z motocyklem i nie mogę sobie z nim poradzić. Po pierwsze jest problem z odpalaniem, po włączeniu pełnego ssania silnik na moment zapali po czym dławi się i gaśnie. Po chwili odpali ale pracuje fatalnie i nierówno Na połowie ssania bez szans. Po drugie kiedy silnik już się rozgrzeje zaczyna strasznie szarpać na niskich obrotach np. podczas ruszania, ciężko jest już pokonać ciasne rondo bez jazdy na połowie sprzęgła. Kiedy już szarpnie tak że zgaśnie bardzo ciężko jest go odpalić dopiero po dłuższym kręceniu przy otwartym gazie do połowy zagada. Po trzecie śmierdzi benzyną jak cepeen. Problem nasila się od kilku sezonów. Oczywiście wymieniłem świece zapłonowe. Motocykl zawiozłem do zachwalanego na forach warsztatu w Krakowie na gaźniki, tam panowie mechanicy stwierdzili że niestety gaźniki są do wymiany. Posłuchałem poszukałem, znalazłem, kupiłem. Panowie wyczyścili, zsynchronizowali, założyli i nic. Dojeździłem do końca sezonu. Na jesień zawiozłem motocykl do innego warsztatu na regulację zaworów, opisałem problem, mechanik stwierdził że ponownie wykona czyszczenie i regulację gaźników. Efekt ten sam. Zacząłem szukać samodzielnie, sprawdziłem czy przypadkiem nie pękła membrana w kraniku i nie ciągnie paliwa wężykiem podciśnienia ale wydaje się być w porządku. Nie wiem już co robić dalej a problem cały czas się nasila. Nie jestem pewien czy ci tak zwani mechanicy cokolwiek z gaźnikami robili. Czy może problem tkwi w zapłonie? wymieniać cewki, kable, regulator napięcia? Jeśli ktoś z was miał podobny problem albo wie w czym on tkwi proszę napiszcie co robić. Aha uprzedzając, Wszystkie przewody paliwowe są wymienione i nie mają przecieków jak również przewód podciśnieniowy do kranika, filtr powietrza też wymieniłem.

Edytowane przez Spyciu20ne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmawiałeś o tym problemie z tymi mechanikami? Bardzo mnie dziwi że tak cie wypuscili z niesprawnym motocykle albo że po prostu nie próbowałeś tego reklamować. Mechanik to nie wróżka. Nie płacisz mu za zgadywanie tylko za usunięcie problemu.

Generalnie takie zachowanie to może być wszystko i trzeba po prostu motocykl prześwietlać aż do usunięcia usterki. Jak chcesz to możemy dalej zgadywać tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz spalanie ?

 

W kwestii spalania, raczej jeżdżę spokojnie i jeśli przekroczy 5 litów to jest to u mnie wysoki wynik.

 

A rozmawiałeś o tym problemie z tymi mechanikami? Bardzo mnie dziwi że tak cie wypuscili z niesprawnym motocykle albo że po prostu nie próbowałeś tego reklamować. Mechanik to nie wróżka. Nie płacisz mu za zgadywanie tylko za usunięcie problemu.

Generalnie takie zachowanie to może być wszystko i trzeba po prostu motocykl prześwietlać aż do usunięcia usterki. Jak chcesz to możemy dalej zgadywać tutaj na forum.

Po serwisie w zeszłym roku niestety nie miałem okazji się przejechać i sprawdzić czy jest ok. Pewnie popełniłem błąd licząc że sobie z tym poradzili, zresztą zapewniali mnie że usterkę usunęli. Może jednak jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...