Skocz do zawartości

Pazdziernik to tez dobry miesiąc na podróz


EL Kriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem.

 

W październiku nawet w Chorwacji potrafi być nieźle zimno.

Ale jeśli chcesz to może skocz na Istrię (HR)

Jest blisko (ok. 1200 km z Łodzi), widoki niezłe, blisko na wyspy KRK i CRES.

Byłem tam dwa lata temu i było OK.

Motocykli sporo a autostrady naprawdę dobre i puste. (...ale płatne).

 

Miasteczka warte uwagi: Poreć, Pula !!!, Rovini oraz kanał (fjord) Limski.

 

Pozdrawiam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Otwarto już autostradę z Karlovaca do Splitu - to oznacza, że bardzo malownicza droga przez Plitvice jest odciążona (tym bardziej, że już po sezonie) i ma szansę być niezapomnianym przeżyciem. Warto przejechać w jedną stronę drogą wzdłuż wybrzeża do Splitu, czy wręcz do Dubrovnika (piękne widoki, bardzo długie odcniki położone bezpośrednio na skałach nad wodą, zakręty), a w drugą wpaść na drogę przy granicy z Bośnią - wyludnione wsie, ostrzelane i zbombardowane domy... Robią wrażenie.

Uwaga na śliski asfalt - na ciasnych łukach potrafi bardzo wcześnie zacząć wynosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kiedy bedziesz wracal (i czym :D ).

Dojechać dojedziesz, ale powrót... jesieną pogoda zmienia sie z dnia na dzień na czas powrtou bądź przygotowany na chłody, deszcze i inne zjawiska meteorologiczne

 

 

(fajny masz pomysł z tym wyjazdem - pogoda bedzie na 100% fajna, nie bedzie Ci doskwierał żar, po sezonie ceny inne i w ogóle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w europie południowej klimat może i będzie lepszy, ale mimo wszystko musiałbyś śmigąć też ładny kawał drogi po naszym kraju... ja jeszcze pamiętam jak w zeszłym roku jakoś w połowie października robiłem trasę Gdańsk-Kościerzyna (nieco ponad 60 km), na trasie zaczął mi padać śnieg i skończyłem z odmrożonymi dłońmi. A w tym roku nawet lato wyjątkowo niesprzyjające, strach się bać jakie niespodzianki zgotuje nam jesień... ja w październiku odstawiam sprzęta na zasłużony odpoczynek.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...