Skocz do zawartości

Ameryka południowa i centralna motocyklem


koper201
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

koper201

 

A jak z Twoim hiszpańskim? Znaczy się językiem hiszpańskim?

 

Pytam, bo z tego co czytałem, a trochę ten kierunek mnie interesuje, to bez znajomości języka hiszpańskiego będzie Ci niezwykle trudno... Niektórzy twierdzą, że chociaż podstawowa znajomość tego języka jest konieczna.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na advrider.com, albo horrizon unlimited jest tam kilka wątków dot. transportu do ameryki południowej i ludzie opisują jak potem wygląda sprawa z odbiorem sprzętu w porcie :) Za pierwszym razem zwykle trzeba frycowe zapłacić :D

 

wiem, licze sie z tym ze bedzie trzeba frycowe zaplacic, ale z tymi kontaktami na miejscu do rodakow ktorzy moga pomoc to bardzo dobry tip @tomajk :)

 

koper201

 

A jak z Twoim hiszpańskim? Znaczy się językiem hiszpańskim?

 

Pytam, bo z tego co czytałem, a trochę ten kierunek mnie interesuje, to bez znajomości języka hiszpańskiego będzie Ci niezwykle trudno... Niektórzy twierdzą, że chociaż podstawowa znajomość tego języka jest konieczna.

 

TAk, z hiszpanskim nie powinno byc problemow, pozatym ucze sie w miare regularnie, ta nauka sprawia mi przyjemnosc.

Poza tym zawsze przy sobie masz maly slowniczek (juz to przerabialem) ewentualnie jakis translator offline na komorce:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na adres Hotelu nie zarejestrujesz. Kupno motocykla w Ameryce Pld w dobrym stanie :) sa ja nie mowie ze nie, powodzenia.

Route 66 poza kilkoma miejscami tam nie ma nic, doslownie nic, nie wiem co wy z europy macie z ta 66 ktora zaczyna sie(lub konczy) na Pier w Santa Monica.

Mieszkajac tu doradzilbym ci inaczej, jest wiele ciekawszych miejsc i drog.

Pojezdzij sobie po stanach a tu jest tyle do zobaczenia i tyle fajnych drog ze ci zycia nie starczy zeby to wszystko zobaczyc, na cholera ci ta Ameryka Pld. no chyba ze lubisz sado macho :) zycie ma byc przyjemne po co je sobie komplikowac, tak wiem taka nature my Polacy mamy, skomplikowac wszystko do granic mozliwosci i szukac dziuryw calym :)

 

dawno tak ....... (tu proszę wstawić sobie przymiotnik o mniej lub bardziej pejoratywnym znaczeniu) komentarza nie czytałem.

po co w ogóle dupę z kanapy ruszać skoro można odpalić TV?!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabierasz glos w temacie o ktorym zielonego pojecia nie masz, serwujesz teksty ze jestes na laczach i ze w Ameryce pld nie jest tak zle (choc mowa byla o Panamie)hmm pol mozgu reszta nasrane



Poza tym odnosisz sie do postow ktore nie byly kierowane bezposrednio do ciebie, szukasz chlopie zaczepki i tyle. Napisz cos konstruktywnego, o rejestracji moto itd. a nie ze jestes na laczach :laugh:



no ale w sumie co masz napisac jak nic nie wiesz a chcesz wtacic swoje 3 grosze. Jak koledze moge w szczegolach podac co i jak jesli chce ruszyc droga 66 bo zrobilem ja cala, w Panamie tez wiem co nie co, no ale to w sumie pikus w porownaniu z tym ze sie jest na laczach :laugh:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Ty widziałeś jakikolwiek mój komentarz na temat ameryki południowej?

odniosłem się tylko do tego, że już tam wylądowali (w zasadzie dowiedziałem się o tym bo Rafał miał znowu jakiś problem z paneuropą :D)- no ale jak ktoś po swojemu intrpretuje to co napisane to trudno

nie napiszę nic o rejestracji motocykla w ameryce południowej bo w odróżnieniu od Ciebie zabieram głos raczej jeśli choć minimalnie ogarniam jakiś temat

i owszem - nie znam się na dalekich podróżach - wystarczą mi wycieczki po Polsce i ewentualnie delikatnie po ościennych krajach bo bardziej interesuje mnie nie to gdzie a bardziej z kim jadę na wypad

a Ty masz z kim w ogóle pojechać gdziekolwiek? bo kolegów to chyba nie masz ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Mam kolegę, który w zeszłym roku (luty-czerwiec 2016) przez 4 miesiące podróżował z Cancun do Rio przez 14 krajów - nie motorem ale pieszo/stopem/autobusami. Mówił, że najbardziej niebezpieczne wydało mu się Sao Paulo - wszędzie przerażająca ilość bezdomnych. Z drugiej strony w Kostaryce prawie codziennie spał na plaży. Ogólnie nic złego mu się nie stało a przemierzył 17500km śpiąc gdzie popadnie lub w najtańszych hostelach. Przez Panamę na południe ponoć przejechać się nie da bo tam jest dżungla, trzeba promem lub samolotem. Także z tym bezpieczeństwem to bym nie panikował, wiadomo że są pewne miejsca od których lepiej trzymać się z dala szczególnie po zmroku ale to i w Polsce też by się kilka takich znalazło. Kolega miał też tą przewagę, że w razie czego to nawet nie bardzo było go z czego okraść, najdroższym punktem całej wyprawy był bilet Wawa-Cancun za 400zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...