Skocz do zawartości

Yamaha FZR 600R obrotomierz i czujka poziomu paliwa.


Kazinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem Yamahę FZR 600 i zacząłem ją przeglądać. Spokoju mi nie dawał głupiejący obrotomierz, który wskakiwał na 8k obr i wracał. Myślałem, że to wina wadliwego regulatora napięcia co w tych maszynach jest podobno często występująca usterką. Ale też z drugiej strony wyczytałem, że ona w ten sposób pokazuje błędy. Wg informacji znalezionych na forum obrotomierz skaczący do 8k obr. mówi nam o usterce czujnika poziomu paliwa. Przełącznik rezerwy mam po lewej stronie w owiewce. Odkręciłem zbiornik a tam wisi przewód z kostką na 3 piny. Nigdzie nie widzę drugiej części.

 

Gdzie ona może wchodzić? Mogła się gdzieś podwinąć? Z tego co wiem zbiornik był ściągany w celu czyszczenia gaźników tuż przed sprzedażą (czekałem aż na miejscu aż poskładają te gaźniki.) Żeby gdzieś druga część przewodu się ukryła jest mało prawdopodobne ponieważ kable wychodzące ze zbiornika mają ok 20cm. Czy to może być powodem problemu z obrotomierzem? Jeśli tak to gdzie kabelki powinny wychodzić? Dodam, że na kokpicie mam tylko kontrolkę rezerwy bez analogowego czy tez cyfrowego wskaźnika poziomu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odtworzyć filmu. Ale z tego co widzę ta jest starsza. Ja mam 95r. Nie wiem czy w budowie układu paliwowego były jakieś zmiany ale domyślam się, że Ty piszesz o przewodzie paliwowym. Ja mam na myśli przewody elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kranik podciśnieniowy do którego dochodzą 2 wężyki i ze zbiornika wychodzą 3 kabelki spięte w jedną kostkę. A biega mi o to ze nie widzę drugiej części i nie mam gdzie podpiąć kabli ze zbiornika. Gdzie ta kostka może się znajdować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tutaj:

http://fzronline.com/wiki/doku.php?id=fzr600

pasujacego schematu ale według tego co ja znalazłem to pewnie kostka od wskaźnika rezerwy - i raczej powinna być 2 pinowa. 3 Pinowa jest tylko wtyczka pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka się włącza po każdym przekręceniu kluczyka. Moto odpala normalnie. Choc normalnie to pojęcie względne bo czy ze ssaniem czy bez na zimnym pali podobnie (bez ssania nawet ciut lepiej) ale generalnie pompa chodzi.

Edytowane przez Kazinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świeci po włączeniu zapłonu i po chwili gaśnie.

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/15000057_1121253717942740_2086307096719411296_o.jpg?oh=a710dcb0a5cc79991289ed2890a9a01e&oe=5827FE9A

 

Tutaj jest miejsce na dwa przekaźniki...

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/15016284_1121253814609397_1616625326260678108_o.jpg?oh=eae19fa77b91634c8a18bd3096ee82b4&oe=58285177

 

Ze zbiornika wychodzą kabelki:

-Zielony z czerwonym paskiem

-Zielony z czarnym paskiem

-czarny

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/14991041_1121254004609378_2598274008017886017_o.jpg?oh=62dd31aeb6b583cc1d9068439ee6c33c&oe=58283AC1

 

Dziś odkryłem, że po ręcznym przełączeniu na rezerwę problem znika i obrotomierz wskazuje normalnie.

 

Szukam w moto i czytam w internetach. Znalazłem brakującą wiązkę i dowiedziałem się kilku rzeczy. Mianowicie, że mam aktualnie 2 pompki paliwa. Ktoś dołożył pompkę i została ona podpięta w brakującą część instalacji i starannie została zaizolowana. Być może uszkodzona jest pompka w zbiorniku. Ale z całą pewnością walnięty jest termistor czyli wskaźnik poziomu paliwa. Jutro będę to rozkręcać bo dziś brakło mi czasu. Jak już to ogarnę to dam znać co z tego wyszło.

Edytowane przez Kazinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...